یک اقتصاددان: امروز کسی تمایل ندارد ارزش ریال را حفظ کند

یک اقتصاددان: امروز کسی تمایل ندارد ارزش ریال را حفظ کند

روزنامه هم میهن با کامران ندری اقتصاددان و استاد دانشگاه امام صادق گفت وگو کرده است.

بخش های مهم این گفت وگو را در ادامه می خوانید؛

– دولت مدعی بوده است شوک ها در اقتصاد ایران تاثیرگذار نیست اما در این مدت شاهد آن بودیم که هر واکنشی از ناحیه آمریکا و متحدان آن، بلافاصله بازخوردی در اقتصاد ایران به خصوص در بازار ارز و سکه و طلا دارد. مهمتر اینکه دولت قادر نبوده است آن را کنترل کند.

– معتقدم تغییر وزیر اقتصاد تاثیری نیز نخواهد داشت. بعید می دانم که دولت فردی بهتر از وزیر اقتصاد کنونی بتواند جایگزین کند.

– این نقد به دولت وارد است که نتوانسته افراد مناسبی را انتخاب کند و این نگرانی وجود دارد که اگر وزیر اقتصاد تغییر کند، ممکن است فرد جایگزین صلاحیتش از افراد فعلی پایین تر باشد.

– جای تاسف دارد که امروز کسی تمایل ندارد ریال را حفظ کند، برای همین امروز رشد نقدینگی کاهش یافته و عدد نقدینگی افزایش یافته است. این روند طبیعی است زیرا رشد نقدینگی برای این است که تقاضا برای آن وجود دارد. این نگرانی نسبت به آینده وجود دارد که انتظار تورمی اوج گرفته است.

220

یک اقتصاددان: امروز کسی تمایل ندارد ارزش ریال را حفظ کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک اقتصاددان: امروز کسی تمایل ندارد ارزش ریال را حفظ کند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک اقتصاددان: امروز کسی تمایل ندارد ارزش ریال را حفظ کند"، کلیک کنید.