گشت و گذار یک شیء عجیب در مریخ!/ عکس

به گزارش خبرگزاری دانش نامه، در این جدیدترین عکسی از بالگرد نبوغ به زمین فرستاده شده است؛ این بالگرد را می توان بدون حرکت بر روی یک تپه شنی در مریخ مشاهده کرد. این عکس در 4 فوریه 2024، ساعت 1:05 بعد از ظهر گرفته شده است.

روتورهای بالگرد نبوغ در تاریخ 18 ژانویه آسیب دید، زیرا بر روی یک تکه از مناظر شنی مریخ فرود آمده بود. این بالگرد معمولاً از چشم انداز مریخ، مانند صخره ها برای کمک به مسیریابی تصویربرداری می کند.

گشت و گذار یک شیء عجیب در مریخ!/ عکس

آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL) هنوز در حال تجزیه و تحلیل آسیب به تیغه های نبوغ است، اما اکنون که دیگر توانایی پرواز را ندارد، ماموریت این هلیکوپتر رسماً به پایان رسیده است.

گشت و گذار یک شیء عجیب در مریخ!/ عکس

نبوغ در 18 فوریه 2021 در کنار همراه رباتیک خود، مریخ نورد استقامت فرود آمد. هنگامی که در آوریل 2021 به آسمان مریخ رفت، نبوغ با انجام اولین پرواز یک هواپیمای موتوردار در سیاره ای دیگر، تاریخ ساز شد.

این دو از آن زمان در حال کاوش در منطقه ای به نام Jezero Crater بوده اند و نشانه هایی از توده های آبی باستانی را در سیاره سرخ کشف کرده اند که ممکن است زمانی میلیاردها سال پیش دارای حیات بوده باشد. نبوغ به عنوان پیشاهنگی برای استقامت عمل کرد و مناطق مورد علاقه مریخ نورد را برای کاوش شناسایی کرد.

منبع: space

227227

گشت و گذار یک شیء عجیب در مریخ!/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گشت و گذار یک شیء عجیب در مریخ!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گشت و گذار یک شیء عجیب در مریخ!/ عکس"، کلیک کنید.