گزارش تکان دهنده روزنامه آمریکایی از وضعیت بد بایدن

گزارش تکان دهنده روزنامه آمریکایی از وضعیت بد بایدن

به گزارش دانش نامه برخی از 45 قانونگذار و کارمند جمهوری خواه و دموکرات که با وال استریت ژورنال مصاحبه کردند، رییس جمهوری را فردی توصیف کردند که در طول جلسات آنقدر آرام صحبت می کند که شرکت کنندگان برای شنیدن او با مشکل مواجه هستند. برخی دیگر می گویند رفتار و درک بایدن از جزییات سیاست، روز به روز متفاوت است و او اغلب به یادداشت ها تکیه می کند و در کنفرانس ها به دستیارانش متوسل می شود.

به نقل از دانش نامه یکی از افرادی که در جریان مذاکرات انتقادی درباره بودجه کنگره برای کمک به اوکراین در ژانویه با رییس جمهور دیدار کرد، به وال استریت ژورنال گفت: «نمی توانید آنجا باشید و احساس ناراحتی نکنید. من فقط همین را می گویم.»

برخی دیگر از حاضران به یاد دارند که حدود 10 دقیقه از ورود بایدن به اتاق گذشت تا جلسه شروع شود، و وقتی این کار را انجام داد، از کارت های یادداشت برای بیان نکات واضح استفاده کرد که قبلاً درباره آنها توافق شده بود؛ شرکت کنندگان به سختی می توانستند صدای او را بشنوند.

در گزارش وال استریت ژورنال آمده است: «او در بسیاری از گفتگوها نیست»، رییس جمهور حتی از کارکنان خود خواسته است به برخی از سوالاتی که مستقیماً برای او مطرح شده پاسخ دهند. در پیگیری های فوریه با مایک جانسون، رییس مجلس نمایندگان، این جمهوری خواه لوییزیانا نگرانی خود را در مورد سیاست صادرات گاز مایع و نگرانی از اینکه این کار به نفع روسیه باشد، به رییس جمهور ابراز کرد. بر اساس این گزارش، به نظر می رسد بایدن نمی دانست که این سیاست واقعاً موثر است و به دروغ ادعا می کرد که «فقط در حد یک بررسی» است. به گفته افرادی که شاهد بودند، این مکالمه جانسون را «ناراحت» کرد.

کوین مک کارتی، رییس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا به یاد می آورد که بایدن در جریان مذاکرات پرتنش بر سر افزایش سقف بدهی در ماه مه گذشته، فقط «غرغر می کرد»، زمزمه می کرد و توانایی او برای فرماندهی اتاق روز به روز متفاوت می شود.

مک کارتی با اشاره به وابستگی بایدن به یادداشت ها گفت: او همیشه کارت داشت. نمی توانست طور دیگری مذاکره کند. زمانی که معاون رییس جمهور بود با او ملاقات می کردم. به خانه اش می رفتم او حالا همان شخص نیست.»

در تماس های بعدی با بایدن، قانون گذارانی که از سوی مک کارتی ماموریت یافتند جزییات طرح سقف بدهی را بررسی کنند، تلاش کردند تا رییس جمهور را وادار به برقراری تماس نهایی در مورد نکات کلیدی کنند. گفتگوهای آنها با رییس جمهور به طرز ناامیدکننده ای «کلی» بود و بایدن فقط «خوش بینی خود را نسبت به حل مسایل» ابراز کرد. مک کارتی در مورد مراحل پایانی طاقت فرسای مذاکرات به وال استریت ژورنال گفت: «او به تمام کارهای قدیمی که مدت ها قبل انجام شده بود برمی گشت. وقتی گفتم نه، آقای رییس جمهور در مورد این مساله جلسات قبل صحبت کردیم و مساله تمام شده، شوکه می شد.»

این در حالی است که یکی از مقامات کاخ سفید اظهارات مبنی بر اینکه قدرت ذهنی رییس جمهور رو به کاهش است را رد کرد. اندرو بیتس گفت: «جمهوری خواهان کنگره، رهبران خارجی و کارشناسان غیرحزبی امنیت ملی به زبان خودشان به صراحت گفته اند که بایدن یک رهبر باهوش و کارآمد است که سابقه ای عمیق در موفقیت قانونگذاری دارد. اکنون، در سال 2024، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان ادعاهای دروغینی را به عنوان یک تاکتیک سیاسی مطرح می کنند که کاملاً در تضاد با اظهارات قبلی خود و همکارانشان است.

بایدن، مسن ترین رییس جمهور تاریخ آمریکا، در صورت انتخاب مجدد، تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود 86 ساله خواهد شد.

311311

گزارش تکان دهنده روزنامه آمریکایی از وضعیت بد بایدن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تکان دهنده روزنامه آمریکایی از وضعیت بد بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تکان دهنده روزنامه آمریکایی از وضعیت بد بایدن"، کلیک کنید.