گروسی: مدرکی علیه برنامه هسته ای ایران نداریم

گروسی: مدرکی علیه برنامه هسته ای ایران نداریم

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ایران به سمت یک برنامه تسلیحاتی حرکت کرده یا در حال حرکت یا برنامه ریزی برای چنین حرکتی است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه، رافایل گروسی در مصاحبه با نشریه فایننشال تایمز گفت: «من در آنها (ایران) این درک را می بینم که بهتر است کمی تعامل داشته باشیم تا اینکه به مسیر کاملاً متفاوت ادامه دهیم، که می تواند به تشدید بیشتر منجر شود.» او گفت؛ به نظر می رسد که تهران مایل به گفت وگو درباره موضوعات «عینی» است.مدیرکل آژانس همچنین عنوان کرد که ایران و آمریکا همچنان به باز نگه داشتن یک “کانال دوجانبه” برای مذاکرات ادامه می دهند.

گروسی در بخش دیگری از این گفت وگو عنوان کرد که ایران از آغاز جنگ در غزه، مقیاس یا سرعت فعالیت هسته ای خود را تغییر نداده است.

او اظهار کرد: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ایران به سمت یک برنامه تسلیحاتی حرکت کرده یا در حال حرکت یا برنامه ریزی برای چنین حرکتی است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تکرار ادعاهای سیاسی و تحریک آمیز درباره برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان مدعی شد که ایران اکنون مواد شکافت پذیر کافی برای تولید حدود سه بمب هسته ای در عرض چند هفته را در اختیار دارد.

وی با اشاره به تولید اورانیوم با غنای 60 در ایران افزود: آنچه ما می بینیم این است که یک روند ثابت وجود دارد.

گروسی اضافه کرد: سرعت (غنی سازی) آنها در گذشته بیشتر بوده، اما چیزی که ما می بینیم یک سرعت منظم است، حالتی مانند دویدن. البته بدون شک برنامه هسته ای ایران در حال توسعه و گسترش است.

به گفته او مذاکرات فنی میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و مقامات ایرانی از زمان بازگشت وی از ایران ادامه داشته است. مدیرکل آژانس تداوم رابطه با ایران را مهم توصیف کرد.

گروسی: مدرکی علیه برنامه هسته ای ایران نداریم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گروسی: مدرکی علیه برنامه هسته ای ایران نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گروسی: مدرکی علیه برنامه هسته ای ایران نداریم"، کلیک کنید.