چین از حق مشروع ایران در پاسخ به اقدام صهیونیست ها حمایت می کند

وزیر دفاع چین:

چین از حق مشروع ایران در پاسخ به اقدام صهیونیست ها حمایت می کند

وزیر دفاع چین در دیدار با وزیر دفاع کشورمان ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق گفت: ما از حق مشروع ایران در پاسخ به این اقدام حمایت می کنیم.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه، امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در حاشیه بیست و یکمین اجلاس وزرای دفاع سازمان همکاری های شانگهای در آستانه قزاقستان با وزیر دفاع چین دیدار و گفتگو کرد.

امیر آشتیانی در این دیدار ضمن تشکر از مواضع و دیدگاه های دولت چین در قبال تحولات منطقه به ویژه محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران گفت: تنش های اخیر در منطقه و شرایط اسفناک غزه نتیجه اقدامات بی ثبات ساز امریکا در منطقه و حمایت از رژیم کودک کش صهیونیستی است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سفر آیت الله رییسی به کشور چین و امضای برنامه جامع مشارکت همکاری های دو طرف افزود: برای حل مسایل امنیتی منطقه ای و بین المللی، همکاری و همگرایی بیشتر طرفین ضرورت دارد.

وزیر دفاع چین در این دیدار با اشاره به تحولات منطقه غرب اسیا، حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرد و افزود: این عمل ناقض حقوق بین الملل است و ما از حق مشروع ایران در پاسخ به این اقدام حمایت می کنیم.

وزیر دفاع چین ضمن دعوت از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در کنفرانس امنیتی پکن بر تداوم همکاری ها تاکید کرد.

وزیر دفاع چین در این دیدار خواستار آتش بس در نوار غزه و ارسال کمک های بشر دوستانه به آن منطقه شد.

وزیر دفاع چین همچنین بر گسترش روابط دفاعی و نظامی با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

چین از حق مشروع ایران در پاسخ به اقدام صهیونیست ها حمایت می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین از حق مشروع ایران در پاسخ به اقدام صهیونیست ها حمایت می کند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین از حق مشروع ایران در پاسخ به اقدام صهیونیست ها حمایت می کند"، کلیک کنید.