پولشویی 147.5 میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی

پولشویی 147.5 میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی

بررسی ناظران تحریم سازمان ملل نشان داد کره شمالی، 147.5 میلیون دلار رمزارزی که سال گذشته از یک صرافی ارز دیجیتال به سرقت برده بود را در مارس، از طریق پلتفرم ارز مجازی «تورنادو کَش»، پولشویی کرد.

به گزارش دانش نامه، این ناظران به کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند درباره 97 حمله سایبری مشکوک کره شمالی به شرکت های رمزارز در فاصله سال های 2017 تا 2024 به ارزش حدود 3.6 میلیارد دلار، تحقیق کرده اند.

ناظران با استناد به اطلاعات شرکت تحلیل رمزنگاری «پِک شیلد» و شرکت تحقیقاتی بلاک چین الیپتیک، به کمیته تحریم ها گفتند: این حملات، شامل حمله به صرافی رمزارز اچ تی ایکس در اواخر سال گذشته بود که طی آن، 147.5 میلیون دلار از این صرافی به سرقت رفت.

این ناظران تنها در سال 2024، در حال بررسی 11 مورد سرقت ارزهای دیجیتال به ارزش 54.7 میلیون دلار بوده اند و بسیاری از این سرقت ها ممکن است توسط کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی انجام شده باشند که به طور ناخواسته توسط شرکت های کوچک مرتبط با رمزارز، استخدام شده اند.

طبق اعلام کشورهای عضو سازمان ملل و شرکت های خصوصی، کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی که در خارج از کشور فعالیت می کنند، درآمد قابل توجهی برای کشور، تولید می کنند.

کره شمالی که به طور رسمی به عنوان جمهوری دموکراتیک خلق کره شناخته می شود، از سال 2006 تحت تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد و این اقدامات طی سال ها تشدید شده اند تا جلوی تامین مالی برنامه های موشک بالستیک و هسته ای این کشور گرفته شود.

آمریکا، صرافی «تورنادو کَش» را در سال 2022 به اتهام حمایت از کره شمالی، تحریم کرد. دو نفر از موسسان این صرافی در سال 2023، به تسهیل بیش از یک میلیارد دلار پولشویی، از جمله برای یک گروه تبهکار سایبری مرتبط با کره شمالی، متهم شدند.

بر اساس گزارش رویترز، پلتفرم های «میکسر» مانند تورنادو کَش»، رمزارزهای بسیاری از کاربران را گرفته و آنها را با هم مخلوط می کنند تا به پنهان کردن منبع و دارندگان وجه، کمک کنند.

پایان خبر دانش نامه

پولشویی 147.5 میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پولشویی 147.5 میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پولشویی 147.5 میلیون دلار رمزارز توسط کره شمالی"، کلیک کنید.