وزیر دفاع انگلیس تقویت روابط روسیه و چین را «تهدید» می داند

وزیر دفاع انگلیس نزدیک شدن روابط روسیه و چین را عاملی دانست که به ادعای او «دموکراسی و سبک زندگی غربی» را تهدید می کند.

به گزارش دانش نامه، «گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس مدعی شد تقویت روابط چین و روسیه تهدیدی برای «دموکراسی» است.

او با بیان اینکه تقویت روابط دیپلماتیک میان «شی جین پینگ» رییس جمهور چین و «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه بسیار «نگران کننده» است، گفت «این یک رابطه نزدیک، یک تهدید برای دموکراسی است.»

وزیر دفاع انگلیس در گفت وگو با اسکای نیوز روسیه و چین را کشورهایی دانست که از «دموکراسی» مدنظر او بهره ای نبرده اند و گفت: «من به شدت نگران این (گرم شدن روابط) هستم.»

او گفت: «آنها سعی دارند این نظام را به سایر نقاط جهان گسترش دهند. ما باید هشیار باشیم و بدانیم که این یک تهدید مستقیم برای شیوه زندگی ما است.»

هفته گذشته روسای جمهور چین و روسیه در دیداری وعده دادند که «دورانی جدید» از مشارکت میان دو کشور آغاز شده است، کشورهایی که قدرتمندترین رقبای ایالات متحده محسوب می شوند.

پوتین اخیرا در سفر به چین با اشاره به اینکه مسکو و پکن برای برقرای یک نظم جهان چند قطبی همکاری می کنند، به سلطه گران غربی هشدار داد که بهتر است بدون خشونت و به صورت مسالمت آمیز به این نظم جدید تن دهند.

وزیر دفاع انگلیس تقویت روابط روسیه و چین را «تهدید» می داند
دیدار اخیر پوتین و شی جین پینگ در پکن

پایان خبر دانش نامه

وزیر دفاع انگلیس تقویت روابط روسیه و چین را «تهدید» می داند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر دفاع انگلیس تقویت روابط روسیه و چین را «تهدید» می داند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر دفاع انگلیس تقویت روابط روسیه و چین را «تهدید» می داند"، کلیک کنید.