واکنش ایران به نشست سه جانبه ارمنستان، آمریکا و اتحادیه اروپا در بروکسل

واکنش ایران به نشست سه جانبه ارمنستان، آمریکا و اتحادیه اروپا در بروکسل

به گزارش دانش نامه، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در پاسخ به پرسشی در خصوص مباحث مطرح شده راجع به نشست سه جانبه اخیر ارمنستان، آمریکا و اتحادیه اروپا در بروکسل، بر اهمیت همکاری های منطقه ای برای برقراری صلح و ثبات در قفقاز تاکید کرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است قفقاز جنوبی نباید به عرصه رقابت های ژیوپولتیکی تبدیل شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: تقویت همکاری های اقتصادی و گسترش ارتباطات، نقش موثری در برقراری صلح و ثبات و توسعه اقتصادی منطقه قفقاز ایفا می کند و در این راستا ضرورت دارد از ظرفیت ساختارهای منطقه ای از جمله سازوکار مشورتی 3+3 برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، تحکیم صلح و ثبات و تقویت همکاری ها بر اساس منافع متقابل استفاده شود.

310310

واکنش ایران به نشست سه جانبه ارمنستان، آمریکا و اتحادیه اروپا در بروکسل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ایران به نشست سه جانبه ارمنستان، آمریکا و اتحادیه اروپا در بروکسل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ایران به نشست سه جانبه ارمنستان، آمریکا و اتحادیه اروپا در بروکسل"، کلیک کنید.