همراهی متروی تهران با نمایشگاه بین المللی کتاب

همراهی متروی تهران با نمایشگاه بین المللی کتاب

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه از اقدامات فرهنگی و همراهی متروی پایتخت با سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه، سید محمد نقیب گفت: همزمان با آغاز فعالیت نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با شعار «بخوانیم و بسازیم»، برنامه هایی در ایستگاه های مترو در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مترو موثرترین وسیله حمل و نقل عمومی برای افرادی است که قصد عزیمت به نمایشگاه کتاب را دارند بنابراین برنامه هایی در این زمینه تدارک دیده شده تا بازدید کنندگان در طول مسیر نیز خدماتی در این زمینه دریافت کنند که اکران نمایشگاه عکس با موضوع کتاب، نصب برچسب عطف کتاب های منتخب در ایستگاه های شهید بهشتی و مصلی، فضاسازی و نصب سازه دروازه کتاب و اجرای طرح چیدمان پروازی کتاب در ایستگاه مصلی امام خمینی(ره) با موضوع کتاب از جمله آنهاست.

نقیب اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب ایستگاه های شهید بهشتی و مصلی بیشترین تردد را دارند پیشخوان های مشاوره موضوعی کتاب با حضور کارشناسان این حوزه همزمان با فعالیت نمایشگاه کتاب در این ایستگاه ها آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در حوزه کتاب و کتابخوانی خواهند بود.

وی یادآور شد: همچنین علاقه مندان به کتاب می توانند کتاب خریداری شده خود را در دست گرفته و با سازه کتاب طراحی شده در ایستگاه مصلا عکس یادگاری بگیرند و از معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران هدیه دریافت کنند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: جهت ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی طرح «کتابخوان» نیز در مترو تهران اجرا می گردد، در طرح «کتابخوان» گزیده ای از بیش از چهل جلد کتاب منتخب از کتاب های چاپ شده توسط نویسندگان داخلی و خارجی در قالب کتاب های یک صفحه ای در ایستگاه شهید بهشتی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) از 19 تا 29 اردیبهشت 1403 برگزار خواهد شد.

همراهی متروی تهران با نمایشگاه بین المللی کتاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همراهی متروی تهران با نمایشگاه بین المللی کتاب" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همراهی متروی تهران با نمایشگاه بین المللی کتاب"، کلیک کنید.