هلال احمر به 4 میلیون مسافر نوروزی آموزش کمک های اولیه ارایه کرد

هلال احمر به 4 میلیون مسافر نوروزی آموزش کمک های اولیه ارایه کرد

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از ارایه آموزش همگانی امداد و کمک های اولیه به بیش از 4 میلیون مسافر و گردشگر در پست های خدمات یکپارچه نوروزی هلال احمر خبر داد.

به گزارش دانش نامه، پیمان نامدار با اشاره به این که جمیعت هلال احمر دبیر کمیته امور تخصصی آموزش مدیریت بحران است، گفت: امسال با کمک 22 نهاد، سازمان و ارگان دیگر، در طرح نوروزی و برای اولین بار، یک محتوای یکسان تولید شد و با کمک و هم افزایی دیگر دستگاه ها، محتوای آموزشی در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفت. به عنوان مثال، پلیس راهور، همکاری گسترده ای داشتند و مقرر شد تا در کنار آموزش همگانی و مربیان جمعیت در حین آموزش، یک کارشناس پلیس هم حضور داشته باشد، یا این که در طول سفر و اجرایی شدن طرح نوروزی، پلیس راهور به جای جریمه کردن مسافران، به آن ها بروشورهای آموزشی می دادند.

نامدار با بیان این که در کنار این اقدامات، اطلاع رسانی در فضای مجازی هم انجام شد، افزود: تولید و انتشار موشن گرافی و اینفوگرافی، در فضای مجازی انجام شد که بیش از پنج میلیون بازدید داشت.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با بیان این که حضور مربیان در طرح نوروزی امسال در مقایسه با سال گذشته، قابل توجه بود، گفت: سال گذشته طرح حضور مربیان و آموزش چهره به چهره به صورت پایلوت و در چند استان انجام شد، امسال اما مربیان هلال احمر در همه پست های امداد نوروزی و در کنار اعضای جوانان حاضر بودند و به صورت کوتاه در مدت زمان سه دقیقه به مسافران آموزش دادند، به اضافه این که در قالب تیم سحاب، مربیان در مناطق پرترددی که مسافران زیادی هم بودند حاضر شدند و آموزش دادند یا آن ها را راهنمایی کردند تا از آموزش های سامانه آموزشی استفاده کنند که بیش از 400 هزار نفر از طریق سامانه آموزشی، تحت آموزش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: به اضافه این در غرفه های امدادی، کودکان با بازی ماروپله و یا واقعیت مجازی، تحت آموزش مخاطراتی مانند سیل و زلزله قرار گرفتند تا در مجموع در طرح نوروزی بیش از چهار میلیون نفر تحت آموزش همگانی مربیان قرار بگیرند.

پایان خبر دانش نامه

هلال احمر به 4 میلیون مسافر نوروزی آموزش کمک های اولیه ارایه کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هلال احمر به 4 میلیون مسافر نوروزی آموزش کمک های اولیه ارایه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هلال احمر به 4 میلیون مسافر نوروزی آموزش کمک های اولیه ارایه کرد"، کلیک کنید.