نیمی از مردم دنیا بدون ویزا می توانند به ایران سفر کنند

نیمی از مردم دنیا بدون ویزا می توانند به ایران سفر کنند

عزت الله ضرغامی گفت: با لغو روادید ایران با ده ها کشور، نیمی از مردم دنیا امکان سفر به ایران را دارند.

به گزارش دانش نامه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دوشنبه 27 فروردین 1403 در نشستی با رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در محل موزه ملی ایران برگزار شد و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حدود سه ساعت طول کشید، اظهار کرد: خوشبختانه دولت سیزدهم به حوزه گردشگری توجه ویژه ای دارد و در جدیدترین اقدام، دولت با لغو روادید 33 کشور دنیا موافقت کرد که یک گام بزرگ برای حوزه گردشگری به حساب می آید.

ضرغامی یادآور شد: البته پیشنهاد ما لغو روادید با 60 کشور بود که در دولت با لغو روادید با 33 کشور موافقت شد. با این لغو روادیدهای انجام شده در حقیقت امکان سفر نیمی از مردم دنیا به ایران بدون دریافت روادید فراهم شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: متاسفانه برخی از رسانه های خارجی با دنبال کردن پروژه ایران هراسی به دنبال جلوگیری از رشد و توسعه و رونق گردشگری هستند. ما با مسیله ای به نام ایران هراسی روبه رو هستیم و گردشگری می تواند با این پدیده مقابله کند.

او ادامه داد: در حوزه صنایع دستی در دولت سیزدهم کارهای بسیار خوبی انجام شده است. با موافقت دولت خوشبختانه بیمه 10 هزار هنرمند صنایع دستی پیگیری شد. همچنین با دستور رییس جمهور مقرر شد در ورودی تمام شهرهای کشور بازارچه صنایع دستی ایجاد شود. این در حالی است که برنامه ریزی کرده ایم تا در مراکز فرهنگی تحت اختیار این وزارتخانه و نیز پایگاه های ملی و جهانی فروش صنایع دستی انجام شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه این سخنان، خطاب به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: ارتباط و همکاری ما با کمیسیون فرهنگی مجلس از جنس همفکری است و خوشبختانه همکاری های خوبی باهم داریم.

پایان خبر دانش نامه

نیمی از مردم دنیا بدون ویزا می توانند به ایران سفر کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیمی از مردم دنیا بدون ویزا می توانند به ایران سفر کنند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیمی از مردم دنیا بدون ویزا می توانند به ایران سفر کنند"، کلیک کنید.