نشت نفت در سواحل سنگاپور و هشدارهای محیط زیستی

نشت نفت ناشی از برخورد روز جمعه یک قایق لایروبی حامل پرچم هلند با یک تانکر حمل سوخت سنگاپوری، بخشی از خط ساحلی جنوبی این کشور از جمله جزیره گردشگری «سنتوزا» را آلوده کرد.

به گزارش دانش نامه، هر چند اداره بنادر و دریانوردی سنگاپور اواخر روز گذشته (شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که نشت نفت مهار شده و لکه نفتی شکل گرفته نیز جمع آوری شده ولی گزارش رسانه های محلی از ادامه عملیات پاکسازی سواحل سنگاپور تا امروز (یکشنبه) حکایت دارد.

کارشناسان تایید کرده اند که وقوع جزر و مد موجب شده تا بخشی از لکه نفتی به سمت جزایر جنوبی سنگاپور از جمله سنتوزا و یک منطقه حفاظت شده طبیعی منحرف شود؛ مناطقی جذاب برای میلیون ها گردشگر که به دلیل ادامه تلاش ها برای پاکسازی، سواحل آنها به روی مردم بسته شده است.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وزیر توسعه ملی این کشور گفته است آژانس ها و سازمان های مرتبط در تلاش برای مهار نشت و پاکسازی مناطق آسیب دیده هستند. وی همچنین از مردم خواست از ساحل و اسکله آلوده دور بمانند. 

گزارش ها حاکی از آن است که 18 کشتی و ده ها کارگر همچنان در حال پاکسازی سواحل جنوبی سنگاپور از این لکه نفتی هستند. مقام های محلی وعده داده اند که طی روزهای آتی کمک های بیشتری را برای رفع این معضل زیست محیطی به کار خواهند گرفت.

نشت نفت در سواحل سنگاپور و هشدارهای محیط زیستی

بنابر اعلام یورونیوز، فعالان محیط زیست نیز هشدار داده اند که طولانی شدن آلودگی آب های جنوبی سنگاپور به قیمت از میان رفتن گونه های مختلف جانوران دریایی همانند ماهی ها، لاکپشت ها و دلفین ها خواهد شد.

پایان خبر دانش نامه

نشت نفت در سواحل سنگاپور و هشدارهای محیط زیستی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشت نفت در سواحل سنگاپور و هشدارهای محیط زیستی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشت نفت در سواحل سنگاپور و هشدارهای محیط زیستی"، کلیک کنید.