نشانه اصلی ابتلا به سرطان تخمدان

نشانه اصلی ابتلا به سرطان تخمدان

آفتاب نیوز :

محققان درخصوص بارزترین نشانه ابتلا به سرطان تخمدان هشدار می دهند. سرطان تخمدان نوعی سرطان است که منجر به ایجاد سلول های غیر عادی می شود که توانایی حمله یا گسترش به دیگر بخش های بدن را دارند.

نواحی که احتمال گسترش سرطان به آن ها وجود دارد شامل دیواره شکم، غدد لنفاوی، ریه ها و کبد است.

کارشناسان تاکید می کنند خطر ابتلا به سرطان تخمدان در کسانی که بیشتر تخمک گذاری می کنند بیشتر است و کسانی که تخمک گذاری شان در سنین پایین تری آغاز می شود یا در سن بالاتری یایسه می شوند هم در معرض چنین خطری هستند.

بر اساس شواهد موجود، نفخ، درد لگن و تورم شکم از بارزترین نشانه های ابتلا به سرطان تخمدان است؛ سرطان تخمدان منجر به مرگ حدود یک سوم زنان در سال اول پس از تشخیص می شود و اغلب در مراحل پایانی تشخیص داده می شود.

نشانه اصلی ابتلا به سرطان تخمدان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشانه اصلی ابتلا به سرطان تخمدان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشانه اصلی ابتلا به سرطان تخمدان"، کلیک کنید.