نرخ دستمزد مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات سینمای ایران تعیین شد

نرخ دستمزد مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات سینمای ایران تعیین شد

به گزارش خبرگزاری دانش نامه از روابط عمومی انجمن صنفی مدیران و دستیاران تدارکات سینمای ایران، در پی برگزاری جلسات متعدد انجمن صنفی مدیران و دستیاران تدارکات سینمای ایران، نرخ دستمزدهای مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات سینما در سال 1403 تعیین و با جزییات لازم طی گزارشی اعلام شد.

در متن این گزارش آمده است: «طبق روال سال های گذشته پس از بررسی های لازم و جمع بندی نظرات اعضای هییت مدیره بازرس و همچنین همفکری با تعدادی از منتخبین فعال و با تجربه صنفی طی جلسه مورخ 25 فروردین نرخ دستمزدهای مصوب سال 1403 تعیین و به شرح ذیل اعلام می شود.

لازم به ذکر است معیار نرخ های اعلام شده بر اساس پروژه های سینمایی و نمایش خانگی در نظر گرفته شده است که اعضا نیز مقید به رعایت آن بوده و پس از انعقاد قرارداد موظف به ارسال تصویر آن در واتس اپ انجمن هستند. در خصوص دستیاران تاکید می شود فعالیت دستیار به عنوان مدیر تدارکات فقط با مجوز کتبی هییت مدیره و بر اساس تجربه، تعداد کار، سوابق و رضایت تهیه کننده و مدیران تولید قانونی بوده و همین مجوز ملاک اصلی ارتقای سمت در انجمن تلقی خواهد شد.

ضمن اینکه یک دستیار تنها زمانی مجاز به فعالیت در سمت مدیر خواهد بود که جدای از داشتن مجوز انجمن، دستمزد دریافتی وی کمتر از کف نرخ مصوب مدیران نباشد که بر اساس بند2 ماده 5 اساسنامه و قوانین ایجاد شده با فرد خاطی برابر قانون برخورد خواهد شد و ضمن پرداخت ده درصد جریمه از قرارداد منعقد شده به صندوق انجمن وی برای یکسال تعلیق از عضویت و در صورت تکرار حذف دایمی از صنف در نظر گرفته خواهد شد. همیاران و دستیاران موظفند تنها با مدیرانی همکاری داشته باشند که عضو رسمی انجمن بوده و از قبول همکاری با افراد خارج از صنف اجتناب کنند.

مدیران نیز موظف بوده تنها با مدیران تولید عضو خانه سینما فعالیت داشته باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی گزارش آن را به بازرس انجمن مدیران تولید و یا بازرس انجمن مدیران تدارکات اعلام کنند تا پیگیری های لازم به عمل آید. به اندازه کافی و چه بسا بیشتر از حد معقول در تمام سطوح همکار تدارکات در صنف وجود دارد، لذا به منظور حفظ امنیت شغلی از ورود افراد متفرقه به چرخه کاری جدا جلوگیری شود که در صورت مشاهده و یا گزارش با فرد خاطی قاطعانه برخورد خواهد شد. با رعایت مقررات و احترام به حقوق خود و همکاران می توان امنیت شغلی مستحکمی را ایجاد کنیم. قراردادهای سال گذشته با توافق و رضایت دوجانبه قابل تغییر خواهد بود. تهیه کنندگان و مدیران تولید استعلام عضویت و سمت اعضای انجمن را می توانند مستقیما از بازرس و یا رییس صنف بگیرند.

شاخصه های یک مدیر برای دریافت دستمزد تعیین شده جدای از داشتن کارت و یا مجوز مدیریت از سوی انجمن شامل سابقه فعالیت، تجربه و اخلاق حرفه ای است. تلرانس نرخ های فوق به نوع پروژه، درجه بندی فعالیت و سوابق اعضا بستگی دارد.

نرخ نامه فوق از تاریخ یکم اردیبهشت 1403 به مدت یک سال قابل اجراست. هر گونه دستکاری در متن و ارقام تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع قضایی خواهد بود. مدیر تدارکات حرفه ای و با تجربه 70 میلیون تومان دستیار یک تدارکات 30 تا 35 میلیون تومان دستیار دو تدارکات 22 تا 26 میلیون تومان همیار تدارکات 16 تا 19 میلیون تومان هییت مدیره و بازرس انجمن صنفی کارگری مدیران و دستیاران تدارکات سینمای ایران

رونوشت: جناب آقای علی قایم مقامی رییس محترم انجمن مدیران تولید، جناب آقای سید ضیا هاشمی رییس محترم جامعه صنفی تهیه کنندگان جناب آقای ابوالحسن داودی رییس محترم شورای عالی تهیه کنندگان»

5757

نرخ دستمزد مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات سینمای ایران تعیین شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرخ دستمزد مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات سینمای ایران تعیین شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرخ دستمزد مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات سینمای ایران تعیین شد"، کلیک کنید.