نتانیاهو: شروط حماس درباره تبادل اسرا را نمی پذیریم

نتانیاهو: شروط حماس درباره تبادل اسرا را نمی پذیریم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه گفت جنبش حماس فلسطین شروطی را درباره آزادی اسرا مطرح کرده است که تل آویو هرگز آن را نخواهد پذیرفت.

به گزارش دانش نامه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت شروط درباره تبادل اسرا باید مشابه توافق قبلی باشد که طی آن در جریان آتش بس موقت ماه نوامبر تعدادی از اسرای صهیونیستی در قبال اسیران فلسطینی آزاد شدند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ماهیت این شروط حماس پرده برنداشت.

آتش بس موقتی که در اواخر ماه نوامبر 2023 صورت گرفت منجر به تبادل بخشی از اسرا میان دو طرف شد و در ابتدای ماه جاری (دسامبر) به پایان رسید.

به نقل از سایت خبری «روسیاالیوم»، نتانیاهو در ادامه مدعی شد رژیم صهیونیستی دنبال تحقق پیروزی مطلق بر حماس در نوار غزه است تا امنیت خود را تضمین کند و به توافقات صلح تاریخی بیشتری دست یابد.

وی در ادامه ادعا کرد شکست حماس «محور شرارت» را از نابودی منطقه منع خواهد کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بازدید از نیروهای نظامی خود در شمال قدس اشغالی گفت: خط اصلی سیاست ما پیروزی مطلق بر حماس است که برای تضمین امنیت اسراییل ضروری است. این تنها راهی است که از طریق آن می توانیم به توافقات صلح تاریخی (عادی سازی روابط) بیشتری دست پیدا کنیم.

نتانیاهو همچنین در نشست حزب لیکود که رهبری آن را برعهده دارد، درباره جنگ غزه تصریح کرد: پیش از نابودی رهبران حماس به این جنگ پایان نخواهیم داد و این مساله چند ماه طول خواهد کشید نه چند سال.

وی افزود: جنگ را بدون دستیابی به پیروزی همه جانبه که امنیت را به جنوب و شمال باز می گرداند پایان نمی دهیم. پیروزی مطلق بر حماس ضروری است زیرا امنیت اسراییل را تضمین می کند و ضربه سختی به محور «شرارت» وارد می کند.

با وجود اینکه کابینه نتانیاهو با گذشت بیش از 4 ماه از حمله خود به نوار غزه هنوز نتوانسته اهداف اعلام شده خود یعنی «نابودی» حماس و آزادی اسرا را محقق کند اما نتانیاهو در جلسه لیکود باز هم ادعاهای خود را تکرار کرد و مدعی شد: رهبران حماس را خواهیم کشت و نباید قبل از رسیدن به این هدف جنگ را پایان دهیم.

وی همچنین ادعا کرد: 18 گردان از 24 گردان حماس را نابود کردیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید پیروزی در غزه ضربه مهلکی به حماس و متحدان ایران خواهد بود.

ارتش رژیم صهیونیستی برای 122 روز متوالی است که در میان کمبود غذا، آب، دارو و مراکز خدمات درمانی به حمله ویرانگر خود علیه مردم غزه ادامه می دهد.

وزارت بهداشت غزه امروز آمار شهدای غزه را 27 هزار و 478 شهید و 66 هزار و 835 زخمی اعلام کرد.

پایان خبر دانش نامه

نتانیاهو: شروط حماس درباره تبادل اسرا را نمی پذیریم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: شروط حماس درباره تبادل اسرا را نمی پذیریم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: شروط حماس درباره تبادل اسرا را نمی پذیریم"، کلیک کنید.