مسکو: آسه آن به رغم فشارهای بی سابقه آمریکا پذیرای تعامل با روسیه است

مسکو: آسه آن به رغم فشارهای بی سابقه آمریکا پذیرای تعامل با روسیه است

نماینده دایمی روسیه در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) با تاکید بر اهمیت روابط روسیه آسه آن گفت که این اتحادیه به رغم فشارهای بی سابقه غرب پذیرای تعامل با روسیه است.

به گزارش دانش نامه، «یوگنی زاگاینوف» نماینده دایمی روسیه در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) گفت که این اتحادیه پذیرای تعامل با روسیه به رغم فشارهای بی سابقه آمریکا است.
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: زاگاینوف در گفت وگویی با این خبرگزاری گفت که «در شرایط فعلی، این اتحادیه که تحت فشار بی سابقه واشنگتن و متحدان آن قرار دارد که تلاش می کنند با هر وسیله ای روسیه را به انزوا بکشانند و آن را در روندهای منطقه ای به حاشیه برانند، پذیرای تعامل با کشور ما است.»
او گفت که روابط روسیه-آسه آن با گذشت زمان آزموده شده است، چراکه روسیه از دیرباز با کشورهای جنوب شرق آسیا روابطی مبتنی بر برابری و احترام دوجانبه برقرار کرده و هیچ گاه اراده خود را بر شرکای منطقه تحمیل نکرده است.
این دیپلمات ارشد روس گفت: بیانیه مشترک در پنجمین سالروز شراکت راهبردی میان روسیه و آسه آن که در سال 2023 صادر شد، به طور مستقیم به اهمیت کمک روابط ما به توسعه یک پارچگی آسه آن اشاره دارد.
او همچنین بیان کرد که مسکو انتظار دارد کشورهای جنوب شرق آسیا تسلیم فشارها و مطالبه غرب برای اتهام زنی به روسیه نشوند.
زاگاینوف بیان کرد: در میان کارزار بی سابقه ضدروسی غرب، آسه آن سخت پایبند رویکردهای اعتدال گرایانه است و اجازه هجمه علیه کشور ما را در سندهای خود نمی دهد. احتمال ندارد که غرب در سال جاری نیز خط مشی مخرب “اوکراینی سازی” مواضع اصلی آسه آن را کنار بگذارد. ما امیدواریم که آسه آن با ریاست لایوس و شراکت و حمایت فعالانه ما بتواند در برابر این فشار ایستادگی کند.
او همچنین گفت که اهمیت چین به عنوان یکی از شرکای شرق آسیا در تجارت و سرمایه گذاری رو به افزایش بوده و آمریکا با چنین شاخص هایی فاصله دارد.
پایان خبر دانش نامه

مسکو: آسه آن به رغم فشارهای بی سابقه آمریکا پذیرای تعامل با روسیه است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسکو: آسه آن به رغم فشارهای بی سابقه آمریکا پذیرای تعامل با روسیه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسکو: آسه آن به رغم فشارهای بی سابقه آمریکا پذیرای تعامل با روسیه است"، کلیک کنید.