لوید آستین: گسترش ناتو به درگیری اوکراین ربطی ندارد/ گفت وگو با چین مهم است

لوید آستین: گسترش ناتو به درگیری اوکراین ربطی ندارد/ گفت وگو با چین مهم است

آستین گفت گسترش ناتو ربطی به آغاز درگیری اوکراین ندارد.

به گزارش دانش نامه، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در جمع وزرای امنیتی و مقام های امنیتی نشست شانگری -لا در سنگاپور گفت: «من با احترام به نظر شما که گفتید گسترش ناتو باعث بحران اوکراین شد، مخالفم. مقام های روسیه مقصر درگیری اوکراین هستند.»

به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین پیشتر گفته بود که کشورهای غربی «کارهای بد زیادی» در حق روسیه انجام داده اند، مسکو را فریب داده و در نتیجه آن را مجبور به حمله به اوکراین کرده اند.

او گفت این غرب بود که روسیه را پس از فروپاشی شوروی فریب و گسترش ناتو را ترتیب داد.

پسکوف همچنین تاکید کرد: «این فقط گسترش ناتو نیست، این گسترش زیرساخت های نظامی ناتو تا مرزهای فدراسیون روسیه است. در واقع، کشورهای غربی همواره تلاش کرده اند تا روسیه را عملا تحت فشار قرار دهند به جای آنکه به دنبال همکاری برابر باشند.»

آستین در ادامه صحبت هایش گفت: «با وجود تشدید سریع تنش ها در منطقه آسیا-اقیانوسیه، جنگ با چین نه قریب الوقوع است و نه اجتناب ناپذیر.»

وی همچنین بر اهمیت تجدید گفت وگو بین خود و همتای چینی اش برای جلوگیری از «اشتباه محاسباتی و سوء تفاهم ها» تاکید کرد.

اظهارات آستین در نشست دفاعی شانگری-لا در سنگاپور یک روز پس از دیدار او با دونگ جون، وزیر دفاع چین انجام شد که اولین دیدار حضوری بین مقامات ارشد دفاعی 2 کشور از زمان تماس بین آمریکایی ها و چینی ها است.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: «تا زمانی که در حال صحبت هستیم، می توانیم مسایلی را که مشکل ساز هستند شناسایی کنیم و باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ تصور نادرستی و محاسبات نادرست وجود ندارد که ممکن است از کنترل خارج شود.»

آستین همچنین افزود: تعهد جدی به 2 اقیانوس هند و آرام داریم و در قبال آن بی طرف نیستیم.

وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد: کشورهای جهان باید به اوکراین در دفاع از خود و حفظ حاکمیتش کمک کنند.

وی همچنین اشاره ای به وضعیت کنونی خاورمیانه کرد و بدون اشاره به اقدامات متجاوزانه هر روزه رژیم صهیونیستی در حق فلسطینی ها مدعی شد: بحران کنونی خاورمیانه به دلیل حمله حماس در هفتم اکتبر است.

آستین ادعاهایش را با ژست صلح طلبانه ادامه داد و افزود: «تحقق امنیت و ثبات در منطقه اولویت دولت آمریکا است. آمریکا زمانی امن است که اسیا امن باشد.»

پایان خبر دانش نامه

لوید آستین: گسترش ناتو به درگیری اوکراین ربطی ندارد/ گفت وگو با چین مهم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لوید آستین: گسترش ناتو به درگیری اوکراین ربطی ندارد/ گفت وگو با چین مهم است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لوید آستین: گسترش ناتو به درگیری اوکراین ربطی ندارد/ گفت وگو با چین مهم است"، کلیک کنید.