لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان

فیروزآبادی تاکید کرد؛

لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر، خواستار تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه، در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رییسی و یاران ایشان و همچنین ترویج فرهنگ شهادت به همت معاونت فرهنگی – دانشجویی، بسیج اساتید، بسیج دانشجویی و بسیج کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، یادواره شهدای خدمت با حضور مسیولان، دانشگاهیان و خانواده شهدا در این دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر در این نشست گفت: این دانشگاه با برگزاری سه دوره یادواره شهدا، تلاش خود را برای تبیین خاطرات، رشادت ها و زندگینامه رزمندگان و شهدا برای جوانان به خصوص دانشجویان به کار گرفته است.

آمنه فیروزآبادی با تبیین ویژگی ها و اقدامات شهید آیت الله رییسی، خواستار تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان شد.

امام جمعه بردسیر هم عنوان کرد: مقام و منزلت برخی انسان ها به حدی متعالی می شود که از آن به عنوان یک امت می توان نام برد.

حجت الاسلام علی اکبر کرمانی از امام خمینی(ره) به عنوان یک امت یاد کرد و افزود: امام راحل، شهید بهشتی را یک ملت برای یک امت نام بردند.

لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان

امام جمعه بردسیر، مجاهدت های شهید آیت الله رییسی را برشمرد و ادامه داد: تلاش، امیدآفرینی، اخلاص، سعه صدر، اخلاق مداری، ساده زیستی و مردم داری از مهم ترین ویژگی های شهید رییسی بود.

وی، امنیت امروز کشور را مرهون رشادت های شهدا، رزمندگان به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و افزود: مقام معظم رهبری، 22 ویژگی بارز را در وصف آیت الله شهید رییسی برشمرند.

امام جمعه بردسیر با تاکید بر اینکه حیات و ممات بسیاری از انسان ها موجب خیر و برکت است، افزود: شهید رییسی با وجود اتهام ها و افترا های بی اساسی که برخی افراد به ایشان نسبت دادند، با سعه صدر پاسخ گفتند.

کرمانی، شهید رییسی را شاگرد شهید بهشتی عنوان کرد و افزود: معنویت و فساد ستیزی از دیگر ویژگی های بارز شهید آیت الله رییسی بود.

وی همچنین یاد و خاطره شهید امیر عبداللهیان، شهید آیت الله آل هاشم، شهید مالک رحمتی و شهدای خلبان را گرامی داشت و تاکید کرد: شهید رییسی در دوران ریاست جمهوری خود و پیش از آن در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی منشا خدمات فراوانی بودند که باید این اقدامات تبیین شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بردسیر هم با تسلیت شهادت شهدای خدمت، به بیان خاطراتی از رشادت های آن عزیزان پرداخت و گفت: شهید رییسی خدمات فراوانی را به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

علی امیری به شرح خطبه 333 نهج البلاغه پرداخت و تبیین کرد: در خطبه 333 نهج البلاغه، حضرت علی علیه السلام به ویژگی های فرد مومن اشاره می کند که آیت الله شهید دکتر رییسی تمامی این ویژگی ها را دربرداشتند.

لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان

وی با بیان اینکه شهید جمهور، آیت الله رییسی درمقابل بدخواهان و تهمت زنندگان و افترازنندگان با سعه صدر، سکوت پیشه کردند، افزود: به استناد خطبه 333 نهج البلاغه، همت بلند، تلاش و پشتکار، صبوری، شکرگزاری و نرم رفتاری از مهم ترین ویژگی های شهید رییسی بود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بردسیر با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو باید فردی اصلح و دنباله روی آن شهید والامقام را به عنوان رییس جمهوری انتخاب کنیم، افزود: باید تلاش کنیم در انتخابات جاری، با تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، فردی را انتخاب کنیم تا شرمنده خون شهدا نباشیم.

یکی از رزمندگان و یادگاران دوران دفاع مقدس هم با بیان خاطراتی از رشادت های شهدا و رزمندگان، شهادت آیت الله دکتر رییسی و همراهان وی را تسلیت گفت و افزود: چه بسیار افرادی بودند که به شهید آیت الله رییسی، تهمت و افترا زدند؛ اما مقام این شهید والامقام به حدی بود که امام رضا علیه السلام ایشان را در جوار خود طلبید.

علیرضا حجتی همچنین از شهید امیرعبداللهیان به عنوان عزت دیپلماسی ایران یاد کرد و افزود: به برکت خون شهدا، امنیت امروز کشور به حدی رسیده که آمریکایی ها با التماس از ایران تقاضای عدم حمله نظامی به رژیم صهیونیستی را دارد.

لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان

این یادگار دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و دیپلماسی قوی ایشان گفت: محمد جواد ظریف، وزیر سابق امور خارجه، تحریم ها را بهانه ای برای فعالیت های کشور عنوان کرده بود؛ اما ما امروز به وی می گوییم دنیا در مقابل ما تحریم است.

حجتی با انتقاد از دیپلماسی ذلالت و سخنان محمدجواد ظریف، وزیر سابق امور خارجه مبنی بر اینکه آمریکا با یک دکمه می تواند سیستم دفاعی ما را مختل کند، افزود: آقای ظریف، این کلید کجاست؟ چگونه توانستیم پایگاه های آمریکا و رژیم اسراییل را موشک باران کنیم.

این یادگار دفاع مقدس با بیان اینکه کشور های دنیا در غم از دست دادن رییس جمهور مخلص و مردمی عزا گرفتند، گفت: فضای مجازی را باید بچه های انقلابی مدیریت کنند.

حجتی با تاکید بر مشارکت مردم در انتخابات پیش رو و انتخاب فردی اصلح گفت: در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، به جناح فساد رای ندهیم.

نوحه خوانی و مداحی و تکریم و تجلیل از خانواده شهید محسن دایی زاده، نخستین دانشجوی شهید دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر از دیگر برنامه های این یادواره بود.

لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تبیین بیشتر رشادت های شهدا و رزمندگان به نسل جوان"، کلیک کنید.