لرزش اندام از مهم ترین نشانه های این بیماری است

لرزش اندام از مهم ترین نشانه های این بیماری است

به گزارش دانش نامه، یک متخصص مغز و اعصاب، درباره ماهیت بیماری پارکینسون، توضیحاتی داد.

فرزاد اشرافی گفت: پارکینسون بیماری تخریب کننده مغز است و بعد از آلزایمر دومین علت شایع بیماری مغز به حساب می آید.

وی با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در جامعه خاطرنشان کرد: آمار شیوع این بیماری رو به افزایش است.

به گزارش دانش نامه، اشرافی با تاکید بر اینکه نشانه های پارکینسون معمولاً بعد از 60 سالگی مشخص می شود، از نشانه های متداول آن به لرزشی که از یک سمت بدن شروع می شود اشاره کرد.

این متخصص مغز و اعصاب، با بیان اینکه کندی حرکات، سفتی اندام ها و یا مفاصل از دیگر نشانه های ابتلاء به پارکینسون است، گفت: برخی مواقع سفتی در اندام ها به شکلی است که با آرتریت و یا التهاب مفصل اشتباه گرفته می شود، در این موارد گاهی ایجاد درد تشخیص پارکینسون را دشوار یا به تعویق می اندازد.

لرزش، کندی حرکات و سفتی اندام از مهم ترین نشانه های ابتلاء به پارکینسون است که این عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به آن اشاره کرد و افزود: مشخصاً فردی که دچار سفتی اندام است معمولاً با نشانه های دیگری مثل بی خوابی، درد مفاصل و حتی یبوست مواجه می شود.

وی با تاکید بر اینکه علت ابتلاء به بیماری پارکینسون ناشناخته است، ادامه داد: عوامل محیطی و یا ژنتیکی در ابتلاء به این بیماری بی تاثیر نیست به این شکل که اگر فردی دچار پارکینسون باشد امکان اینکه فردی دیگری در همان خانواده به این بیماری مبتلا شود 15 درصد است.

اشرافی درباره علل محیطی ابتلاء به پارکینسون نیز توضیح داد: مسمومیت با حشره کش ها و یا سموم دفع آفات نباتی می تواند از نظر محیطی فرد را مبتلا کند و یا مسمومیت با برخی از فلزات سنگین، الکل اتیلیک، منوکسیدکربن نیز احتمال ابتلاء به پارکینسون را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه پارکینسون لزوماً با لرزش همراه نیست ادامه داد: مبتلایان به پارکینسون اختلالات غیرحرکتی هم دارند، این افراد معمولاً دچار افت فشارخون می شوند.

اشرافی با بیان اینکه بیماری پارکینسون بیماری پیشرونده است ادامه داد: بر اساس شرایط بیمار دارو درمانی آغاز می شود، ضمن اینکه افرادی که به صورت خودسرانه از دارو خصوصاً داروهای روان استفاده می کنند، بیش از سایرین مستعد ابتلاء به این بیماری هستند.

وی با اشاره به اینکه علایم در پارکینسون در هر فرد تا فرد دیگر تغییر دارد ادامه داد: درمان این بیماری نیز فردی است.

233233

لرزش اندام از مهم ترین نشانه های این بیماری است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لرزش اندام از مهم ترین نشانه های این بیماری است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لرزش اندام از مهم ترین نشانه های این بیماری است"، کلیک کنید.