«فالوورهای» صبورِ امام کاظم(ع) – دانش نامه

«فالوورهای» صبورِ امام کاظم(ع)

این روزها مجموعه عناوینی همچون «لایف استایل»، «سلبریتی» و «الگو» بارها و بارها در صحبت های روزمره، نوشته های صفحات مجازی و مصاحبه های رسانه ای مطرح می شود و برخی از مردم، به ویژه جوانان، در پی الگو گرفتن از سبک زندگی سلبریتی ها هستند؛ سلبریتی هایی که البته در مواقع متعدد کم می آورند و نمی توانند فالوورهای خود را به آرامش و سعادت برسانند

به گزارش دانش نامه، مهدی جابری در یادداشتی در شهروند به مناسبت شهادت حضرت موسی کاظم (ع) نوشت: این روزها مجموعه عناوینی همچون «لایف استایل»، «سلبریتی» و «الگو» بارها و بارها در صحبت های روزمره، نوشته های صفحات مجازی و مصاحبه های رسانه ای مطرح می شود و برخی از مردم، به ویژه جوانان، در پی الگو گرفتن از سبک زندگی سلبریتی ها هستند؛ سلبریتی هایی که البته در مواقع متعدد کم می آورند و نمی توانند فالوورهای خود را به آرامش و سعادت برسانند، چراکه بسیاری از سلبریتی ها به رغم تلاش برای ارایه شخصیت کامل از خودشان، در موارد بسیاری سخنانی می گویند یا دست به رفتارهایی می زنند که کامل نبودن آنها را نمایان می سازد.

اما در این میان، آنهایی که از انسان های بزرگ، ازجمله ایمه معصومین (علیهم السلام)، الگو می گیرند و به تعبیری، فالوورِ این شخصیت ها می شوند، هرگز در هیچ مسیر و هیچ برهه ای از زمان و زندگانی خود به بن بست نمی رسند، چون تفکر و اندیشه معصومان مقصدی غیر از خدا، سعادت و آرامش ندارد.
یکی از ویژگی ها و خصلت های گم شده و کمرنگ در جوامع امروز، در سراسر جهان، ازجمله کشور ما، «صبر، بردباری و فروبردن خشم» است؛ شاید بتوان مهم ترین دلیل برای وجود این معضل جهانی را ناآگاهی از الگوهای صبر و بردباری دانست.
آگاهی نداشتن از الگوهای صبر و بردباری، موجب شده است که اخبار و گزارش های ناگوار و تاسف برانگیزی در رسانه ها مخابره شود که علت اصلی آنها نداشتن بردباری و پایین بودن آستانه تحمل است: «نزاع های خیابانی، جدایی و طلاق، خودکشی، تصمیمات عجولانه و ناگهانی، قتل، سرقت، بدبینی، اهانت به دیگران و…».
عجیب است که در دنیایی که ادعای دسترسی به امکانات سریع و رسانه های آنلاین را دارد و انواع و اقسام الگوها، سلبریتی ها و سبک های زندگی را معرفی می کند، تمایل چندانی به معرفی «فَراسلبریتی ها» و «الگوهای معصوم» برای صبر، بردباری و کنترل خشم وجود ندارد! چراکه امپراتوری رسانه ای جهان به دنبال کسب درآمد از خلاهای اساسی است که به واسطه نداشتن الگوی مناسب در زندگی انسان ها ایجاد می شود.
در جامعه اسلامی ایران البته پیروی مردم از الگوهای معصوم بسیار بیشتر از جوامع غربی است؛ با این حال نمی توان تبلیغات مسموم و گسترده رسانه های جهانی و تاثیر منفی آنها بر سبک زندگی مردم ما را نادیده گرفت.
امروز سالروز شهادت امام کاظم(ع) است و اگر به همین بهانه و مناسبت، ما ایرانی ها و البته ما انسان های کره زمین درباره زندگی، شخصیت و ویژگی های این انسان معصوم و بزرگ تحقیق کنیم و از صبر، بردباری و کنترل خشم آن حضرت، سهمی برای زندگی شخصی و اجتماعی خود برداریم، قطعا در برابر مشکلات و سختی ها به نتایج بهتری می رسیم و می توانیم آستانه تحمل خود را ارتقا دهیم.
انسان هایی که پیرو و به قول برخی از مردم، فالوورِ امام کاظم(ع) هستند، همواره آرامش بیشتری دارند و انسان های موفق تری در برابر مشکلات هستند.
کلام آخر اینکه شما اگر ویژگی «فرو بردن خشم» را در «گوگل» هم جست وجو کنید، نتیجه ای غیراز «امام کاظم علیه السلام» برایتان ندارد!

پایان خبر دانش نامه

«فالوورهای» صبورِ امام کاظم(ع) – دانش نامه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«فالوورهای» صبورِ امام کاظم(ع) – دانش نامه" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«فالوورهای» صبورِ امام کاظم(ع) – دانش نامه"، کلیک کنید.