شرکت های خرد دانش بنیان، راهکار افزایش مشارکت اقتصادی مردم هستند

شرکت های خرد دانش بنیان، راهکار افزایش مشارکت اقتصادی مردم هستند

دانش نامه/خوزستان رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: راه اندازی شرکت های خرد، یکی از راه های افزایش سهم مشارکت مردم در توسعه تولید و اقتصاد دانش بنیان، است.

سیدیحیی میرزایی در گفت وگو با دانش نامه، اظهار کرد: در حال حاضر در حوزه شرکت های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان، شاهد اشتغال حدود 4 هزار و 100 نفر هستیم. حدود 430 واحد فناور در پارک علم و فناوری خوزستان در حال فعالیت هستند. حدود 70 واحد فناور در مجموعه دانشگاه شهید چمران اهواز و 142 شرکت دانش بنیان مجوزدار دیگر نیز در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: میزان صادرات دانش بنیان ها در سال 1402،  13.9 میلیون دلار بود و تقریبا هزار و 456 میلیارد تومان نیز درآمد شرکت های فناور استان بود. شرکت های دانش بنیان، شرکت های فناوری هستند که مجوز فعالیت دانش بنیانی خود را از معاونت فناوری ریاست جمهوری گرفته اند.

رییس پارک علم وفناوری خوزستان گفت: مجموعاً 19 مرکز رشد و کانون خلاقیت و فناوری در بخش های مختلف استان در حال فعالیت هستند. امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده، بتوانیم شرکت های دانش بنیان را توسعه دهیم.

میرزایی گفت: راه اندازی شرکت های خرد، یکی از راه های افزایش سهم مشارکت مردم در توسعه تولید و اقتصاد دانش بنیان، است. می توان با حمایت و ارایه تسهیلات در پارک ها به کارآفرینان انگیزه داد. بهترین مسیر برای رسیدن به اقتصاد پویا، توسعه اقتصاد مبتنی بر شرکت های خرد و توسط است چون این شرکت ها به راحتی می توانند استراتژی خود را عوض و مبتنی بر شرایط راهبرد تغییر دهند. همچنین شکست این شرکت ها سخت تر است در حالیکه در شرکت های بزرگ این مزایا وجود ندارد.

وی ادامه داد: یکی از راهبردها و ماموریت های امسال در پارک علم و فناوری خوزستان این است که شرکت های خرد و متوسط دانش بنیان با کیفیت و مطابق با استانداردهای صنعتی را توسعه دهیم تا شاهد توسعه و رشد کمی و افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و تولید باشیم. استان خوزستان دارای ظرفیت و صنایع است، قاعدتاً برای استفاده بهینه از این ظرفیت ها، پارک علم و فناوری باید ماموریت گرا شود.

پایان خبر دانش نامه

شرکت های خرد دانش بنیان، راهکار افزایش مشارکت اقتصادی مردم هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرکت های خرد دانش بنیان، راهکار افزایش مشارکت اقتصادی مردم هستند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرکت های خرد دانش بنیان، راهکار افزایش مشارکت اقتصادی مردم هستند"، کلیک کنید.