شرایط تحصیل دختران ازدواج کرده در مدارس روزانه

شرایط تحصیل دختران ازدواج کرده در مدارس روزانه

مدیر آموزش الکترونیکی و از راه دور وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه دختران ازدواج کرده می توانند در شیفت عصر مدارس دولتی و از راه دور ثبت نام کنند گفت: طبق آیین نامه اجرایی، این افراد اجازه دارند با رعایت ملاحظاتی، در مدارس روزانه نیز ادامه تحصیل دهند.

ایرج شاه ملکی در گفت وگو با دانش نامه، با بیان اینکه هدف مدارس از راه دور پوشش تحصیلی «دانش آموزان بازمانده از تحصیل» است گفت: دانش آموز زیر 18 سالی می تواند در مدارس از راه دور ثبت نام کند که مجوزی تحت عنوان «کمیسیون خاص» با توجه به شرایط جسمی، روحی، مالی، بیماری، دوری راه و صعب العبور بودن مسیر، داشته باشد.

وی با بیان اینکه تحصیل در مدارس از راه دور برای دانش آموزان زیر 18 سال واجب التعلیم راحت نیست، محدودیت دارد و منطقه یا آموزش و پرورش باید تاییدکننده شرایط دانش آموز باشد افزود: برای دانش آموز بالای هجده سال تحصیل در مدارس از راه دور هیچ ممنوعیتی ندارد.

مدیر آموزش الکترونیکی و از راه دور وزارت آموزش و پرورش در خصوص تحصیل دختران ازدواج کرده نیز ادامه داد: این افراد می توانند در شیفت عصر مدارس دولتی، از راه دور، بزرگسالان تحصیل کنند. همچنین آیین نامه اجرایی هم به آنها اجازه داده با رعایت ملاحظاتی در مدارس روزانه ادامه تحصیل دهند.

شاه ملکی با اشاره به اینکه برای دانش آموزان زیر 18 سال و بالای 18 سال برای سه ترم، ثبت نام و همچنین نیم سال تحصیلی داریم گفت: برای ترم دانش نامه ماه، بهمن ماه و دوره تابستان امکان ثبت نام برای دانش آموزانی که شرایط ثبت نام دارند، وجود دارد.

وی با بیان اینکه مدرک مدارس از راه دور همچون مدرک مدارس عادی است عنوان کرد: حتی قبولی تحصیل دانش آموزان از راه دور را در رشته پزشکی نیز داشته ایم.

مدیر آموزش الکترونیکی و از راه دور وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که نیروی آزاد «گزینش شده»، ملاک فعالیت معلمان در این مدارس است.

شاه ملکی اظهار کرد: شهریه ثابت هرسال نسبت به سال قبل تغییر می کند، مبلغ سال تحصیلی جاری، 240 هزار تومان بابت «شهریه ثابت» در سراسر کشور اعلام شده بود اما «شهریه متغیر» واحد درسی به خود استان ها واگذار شده که براساس شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تعیین می شود.

پایان خبر دانش نامه

شرایط تحصیل دختران ازدواج کرده در مدارس روزانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط تحصیل دختران ازدواج کرده در مدارس روزانه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط تحصیل دختران ازدواج کرده در مدارس روزانه"، کلیک کنید.