شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد

دانش نامه/یزد شب خاطره انقلاب اسلامی و بزرگداشت چهره پیشکسوت انقلاب، معلم و هنرمند متعهد «سید محمد فقیهی» به همراه رونمایی از تازه های نشر حوزه هنری یزد برگزار شد.

«مهران فاطمی: استاندار یزد در این مراسم که شامگاه شنبه، چهاردهم بهمن ماه در سالن شهید منتظرقایم استانداری یزد برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر، از مجموعه حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه شهرداری برای برگزاری این اقدام ارزشمند که در راستای تجلیل از یک شخصیت ارزشمند و انقلابی استان، قدردانی کرد.

وی سوره مبارکه آل عمران را یک جامعه شناسی اسلامی خواند و گفت: استاد فقیهی براساس اشارات یکی از آیات این سوره، فردی دارای صبر فردی و همچنین تزریق کننده صبر و ایستادگی به جامعه در برابر دشمنانی است که می خواهند اساس اسلام را از بین ببرند.

استاندار ارتباط دهندگی مردم به امام جامعه برای تحقق وحدت اجتماعی جهت رسیدن به آرمانهای جامعه اسلامی را دیگر ویژگی استاد فقیهی برشمرد و گفت: امیدواریم رفتار و منش مومنانه، جهادی و انقلابی این پیشکسوت انقلاب، الگوی نسل جوان در گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد

«حسام سالکی» مدیر کل حوزه هنری یزد نیز در این مراسم ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: یکی از راهبردهای حوزه هنری استان یزد ثبت روایت یزد انقلابی ، یزد شهید صدوقی، یزد شهدا و یزد دهم فرودین، یزد کار و خدمت و تلاش و بالندگی و یزد عزت و یزد با اعتبار نزد مقام معظم رهبری است.

وی با بیان این که وظیفه داریم این یزد را به نسل جدید معرفی کنیم، گفت: امشب ثمره تلاش سه نفر از نویسندگان استان را در قالب نشرهای جدید را شاهد خواهیم بود.

سالکی کتاب «درباره یک تسخیر» نوشته «محمدهادی شمس الدینی» که روایت تسخیر و تصرف ساختمان ساواک یزد به دست مردم انقلابی است را یک پژوهش و تحقیق ارزشمند خواند.

وی همچنین به رونمایی کتاب های «مرد شماره یک» و «عکس آخر» در مراسم امشب اشاره و ابراز امیدواری کرد که همه مردم و مسیولان استان در ثبت حوادث و رخدادهای یزد انقلابی تعامل و همکاری داشته باشند.

مدیر کل حوزه هنری استان در بخشی از سخنانش «سید محمد فقیهی» را از معلمان و هنرمندان متعهد و از مجاهدان و مبارزان قبل از انقلاب و از فعالان سیاسی و اجتماعی بعد از انقلاب و پدر شهید «سید مصطفی فقیهی» خواند و با اشاره به ویژگی های این پیشکسوت انقلاب، گفت: امیدواریم میراث داران خوبی برای این انسانهای بزرگ که از سرمایه های غنی استان به شمار می روند، باشیم.

شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد

روایتگری «احسان عبادی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مورد دشواری های کتاب «عکس آخر» و ویژگی های بارز «سید محمد فقیهی» در مبارزات انقلاب، روایتگری «سعید ملک ثابت» از روایان انقلاب و دفاع مقدس پیرامون خاطراتی از تسخیر ساواک، روایتگری «محمدحسین صداقت» از فعالان سیاسی و شاگردان استاد فقیهی و نمایش کلیپی از سخنان مسیولان در مورد شخصیت فقیهی و اجرای  گروه سرود میثاق، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در این مراسم علاوه بر تجلیل از استاد «سیدمحمد فقیهی»، کتاب «عکس آخر» شامل هشت دهه خاطرات «سید محمد فقیهی» که در 268 صفحه به قلم «احسان عابدی» نوشته شده است، رونمایی شد.

دیگر کتاب رونمایی شده در این مراسم، کتاب «درباره یک تسخیر» نوشته «محمدهادی شمس الدینی» بود که در 304 صفحه به ماجرای تسخیر و تصرف ساختمان ساواک یزد به دست مردم انقلابی دارالعباده در 18 دی ماه 1357 پرداخته است.

شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد

همینطور کتاب «مرد شماره یک» نوشته «محمد بلوچی» دیگر اثر تولیدی حوزه هنری که در 220 صفحه، فرماندهی شهید «اکبر آقابابایی» فرمانده تیپ 18 الغدیر یزد در دو سال آخر جنگ را روایت می کند، در این مراسم رونمایی شد.

یاداور می شود؛ این آثار به همت واحد مطالعات فرهنگ و ادب پایداری حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره دانش نامه چاپ و منتشر شده است.

پایان خبر دانش نامه

شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شب خاطره انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد"، کلیک کنید.