شاهد احمدلو: «راننده شخصی» ادای دین من به سینما است

شاهد احمدلو: «راننده شخصی» ادای دین من به سینما است

به گزارش خبرگزاری دانش نامه،این بازیگر و کارگردان که به تازگی یک پروانه ساخت برای فیلمی به نام «راننده شخصی» به تهیه‌کنندگی علی قائم‌مقامی گرفته است، در گفت‌وگویی با دانش نامه بیان کرد:‌ از سال‌ها قبل ایده‌ای داشتم که در واقع یک دغدغه ذهنی برایم بود. هومان فاضلی براساس طرحی که داشتم فیلمنامه‌ «راننده شخصی» را نوشت که این روزها در حال بازنویسی است و به زودی وارد پیش تولید می‌شویم و احتمالا فیلمبرداری آن از نیمه مردادماه آغاز خواهد شد.

احمدلو افزود: «راننده شخصی» ادای دینی به سینما و سینماگران ایران است؛ سینماگرانی که شاید کمتر دیده شده‌اند و در متن سینمای ایران کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

این فیلم طبق گفته کارگردانش اگر به موقع آماده شود، متقاضی جشنواره فیلم فجر چهل‌وسوم خواهد بود.

شاهد احمدلو که پیش‌تر فیلم‌های «سینما خر (مشمشه)» و «مورچه خوار» را هم کارگردانی کرده است، درباره نزدیک بودن داستان فیلم جدیدش به ساخته‌های قبلی گفت:‌ «راننده شخصی» یک طنز اجتماعی است که بیشتر در یک بستر اجتماعی روایت می‌شود و در شکل ساختاری و فرم یک پارودی سینمایی است. کمی نزدیک به «سینما خر» است ولی اصلا در تداوم آن نیست بلکه شاید بیشتر به اولین فیلم‌های کوتاهی نزدیک باشد که ساخته‌ام.

وی با اشاره به اینکه چند چهره‌ مطرح سینما هم در فیلمش بازی می‌کنند، ادامه داد: این فیلم تمام دغدغه‌ها و زندگی من را دربرمی‌گیرد چرا که بخاطر زیستم در سینما از کودکی و بودن در کنار افراد سینما و علاقه‌ام به بخشی از آدم‌های سینما که دیده نشده‌اند، نگاه و دغدغه دیگری دارم. از این جهت شاید بتوانم بگویم که «راننده شخصی» مهم‌ترین فیلم زندگی‌ام است که می‌خواهم آن را بسازم و امیدوارم نماینده خوبی برای این قشر از سینما باشم.

او افزود: حضور تهیه‌کننده فیلم این فرصت را فراهم کرده تا در فضایی مناسب فیلم را بسازم و تلاش می‌کنم رویایی که دارم با این فیلم محقق شود. بخصوی آنکه «راننده شخصی» با داستانی حقیقی و برآمده از دل جامعه سینمایی ایران است اما برای اکثریت مردم ایران ساخته خواهد شد.

۲۲۰۵۷

شاهد احمدلو: «راننده شخصی» ادای دین من به سینما است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاهد احمدلو: «راننده شخصی» ادای دین من به سینما است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاهد احمدلو: «راننده شخصی» ادای دین من به سینما است"، کلیک کنید.