سرویس ChatGPT قطع شد / مشکل فنی یا حمله سایبری؟

سرویس ChatGPT قطع شد / مشکل فنی یا حمله سایبری؟

گزارش های مربوط به مشکلات ChatGPT از حدود ساعت 2:30 صبح به وقت شرقی (11 به وقت ایران) شروع شد. طولی نکشید که اوپن ای آی (OpenAI)، شرکت سازنده ربات هوش مصنوعی تایید کرد که مشکلی وجود دارد و در صفحه وضعیت خود نوشت: «ChatGPT برای برخی از کاربران در دسترس نیست. در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستیم».

OpenAI هنوز در مورد این موضوع اظهارنظر نکرده، اما در نوامبر 2023 (آبان 1402)، قطعی مشابهی در ChatGPT اتفاق افتاد که 2 روز ناپایدار را برای ارایه خدمات به همراه داشت. OpenAI در توضیح این اتفاق گفت که ترافیکی غیرعادی به سرویس ChatGPT وارد شده بود که الگوی آن با حمله DDoS مطابقت داشت.

نشانه ها حاکی است که قطع ChatGPT در سراسر جهان وجود دارد و گزارش ها در X (توییتر سابق) نشان می دهد که بسیاری از کاربران در ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، نیوزیلند و بسیاری از کشورهای دیگر نمی توانند به ChatGPT وصل شوند.

البته هیچ نشانه ای نیست که امروز هم حمله DDOS اتفاق افتاده باشد و همه منتظرند که مهندسان OpenAI مشکلات را برطرف کنند، اما به نظر می رسد هیچ راه حل سریعی وجود ندارد. اکثر کاربران یا قادر به دسترسی به وب سایت با مرورگر نیستند (پاسخ Bad Gateway) یا صرفاً نمی توانند پیامی در نسخه های وب یا برنامه بفرستند.

حوالی ساعت 12: 50 امروز، OpenAI اعلام کرد که مشکل را شناسایی کرده و در حال کاهش اثرات و حل مشکل است، اما به نظر می رسد که هنوز مشکل ادامه داشته باشد.

جالب اینجاست که هرچند مطالعات دانشگاه آکسفورد و انستیتو رویترز حاکی از آن است که عموم مردم به شکل منظم از ChatGPT استفاده نمی کنند، اما میلیون ها نفر در سراسر جهان از آن برای کدنویسی، توفان فکری، گزارش نویسی و خدمات مشابهی استفاده می کنند و قطعی امروز، بسیاری از آن ها را کلافه یا سردرگم کرده است.

به روزرسانی  14:10 : به نظر می رسد مشکل امروز عمدتا برای کاربرانی اتفاق می افتاد که وارد حساب کاربری خود شده بودند (که عمده کاربران را تشکیل می دهند). به گفته OpenAI، استفاده از خدمات ChatGPT بدون ورود به حساب کاربری هم اکنون فعال است و مشکلات دیگر کاربران نیز به تدریج در حال حل شدن است.

منبع: تک رادار

5454

سرویس ChatGPT قطع شد / مشکل فنی یا حمله سایبری؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرویس ChatGPT قطع شد / مشکل فنی یا حمله سایبری؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرویس ChatGPT قطع شد / مشکل فنی یا حمله سایبری؟"، کلیک کنید.