رویداد روز جهانی مالکیت فکری برگزار می شود

رویداد روز جهانی مالکیت فکری برگزار می شود

همزمان با روز جهانی مالکیت فکری، رویداد دیدار پایدار با موضوع (مالکیت فکری و اهداف توسعه پایدار: خلق آینده مشترک با نوآوری و خلاقیت) برگزار می شود.  

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه، برای ساختن آینده مشترک برای همه و دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs)، باید به دنبال راهکار هایی به نفع همه جامعه بود.

روز جهانی مالکیت فکری 2024 با شعار محوری برای استفاده از نواوری و خلاقیت برای نیل به توسعه پایدار، فرصتی است برای کشف اینکه چگونه مدیریت دارایی های فکری راه حل های خلاقانه، فناورانه و نوآورانه ای را که برای ساختن آینده جمعی همه ما و فایق آمدن بر چالش های چند وجهی بسیار حیاتی هستند، تشویق و می تواند تقویت کند و از همه ابزار های موجود، به ویژه نوآوری و مالکیت فکری برای دستیابی به آینده ای پایدار برای همه و در همه جا استفاده شود.

از سال 2000 و با ابتکار عمل سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) 26 آوریل، روز تاسیس این سازمان، به عنوان روز جهانی مالکیت فکری نامگذاری شد و هر ساله با توجه به اهمیت مسایل روز، شعاری محوری برای بزرگداشت آن از طرف این سازمان اعلام می شود.

مدیریت دارایی های فکری در رسیدگی به مسایل جهانی و پیشبرد رشد و پیشرفت برای بهبود زندگی و حفاظت از محیط زیست بسیار مهم است. روز جهانی مالکیت فکری سال جاری، با شعار مالکیت فکری و اهداف توسعه پایدار: خلق آینده مشترک با نوآوری و خلاقیت نقش اساسی دارایی های فکری، نوآوری و خلاقیت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار برای منافع فراگیر را برجسته می کند.

نهاد های سیاست گذار و مجری با همراهی ذینفعان کلیدی در سراسر کشور برآن شده اند تا در سالی که مزین به مفهوم پربرکت مشارکت است، با هم افزایی و مشارکت بخش خصوصی در تعاملی مثبت و به نفع عموم جامعه همکاری کنند، تا یک سیستم مالکیت فکری متعادل، موثر و فراگیر ایجاد نمایند که نوآوری و خلاقیت را به نفع همه و در همه جا تشویق می کند و به آن ارزش می بخشد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد دانشگاهی امسال گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری را با همکاری هم و به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ روز یکشنبه 9 اردیبهشت برگزار می کنند و در این مسیر نهاد های دیگری مانند صدا و سیمای جمهوری اسلامی، پارک فناوری های نرم و خلاق، دانشگاه علوم پزشکی ایران، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک علم و فناوری البرز، ستاد توسعه فناوری های نرم و فرهنگی و صندوق پژوهش و فناوری خلاقو سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همراه خواهند بود.

 

رویداد روز جهانی مالکیت فکری برگزار می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رویداد روز جهانی مالکیت فکری برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رویداد روز جهانی مالکیت فکری برگزار می شود"، کلیک کنید.