راه آهن رشت – کاسپین فردا افتتاح می شود

دانش نامه/گیلان معاون استاندار گیلان، افتتاح راه آهن رشت – کاسپین را نخستین اتصال دریای خزر به خلیج فارس و دریای عمان دانست و گفت: فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی، شاهد افتتاح راه آهن رشت – کاسپین خواهیم بود.

به گزارش دانش نامه، راه آهن رشت – بندرکاسپین به عنوان یکی از مهمترین پروژه های ریلی و اولویت دار کشور با هدف تکمیل کریدور شمال به جنوب فردا سه شنبه، 8 خرداد و با حضور مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری می رسد.

این مسیر ریلی اتصال راه آهن مرکز استان گیلان به بندرانزلی را فراهم می سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه آهن رشت - کاسپین فردا افتتاح می شود

راه آهن رشت – بندرکاسپین به طول 37 کیلومتر با اعتبار بیش از 30 هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

راه آهن رشت - کاسپین فردا افتتاح می شود

این پروژه ریلی به عنوان بخشی از راه آهن قزوین – رشت تکمیل کننده کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می کند.

سهم 2300 میلیاردی دولت سیزدهم در راه آهن رشت – کاسپین

موسی فکور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در گفت وگو با دانش نامه، با اشاره به آغاز پروژه راه آهن رشت – کاسپین از سال 98، اظهار کرد: طول این مسیر تا منطقه آزاد انزلی حدود 35 کیلومتر بوده و بخشی از خط ریلی در داخل منطقه آزاد قرار دارد.

وی با بیان اینکه شرکت ساخت شرکت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرای پروژه راه آهن رشت – کاسپین تا منطقه آزاد انزلی را بر عهده داشته است، گفت: ادامه این خط ریلی در داخل منطقه آزاد به طول 670 متر توسط سازمان منطقه آزاد اجرایی شده؛ همچنین اقدام به پیش بینی سینی دوار در داخل منطقه کردیم.

راه آهن رشت - کاسپین فردا افتتاح می شود

معاون استاندار گیلان مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه مهم را 3500 میلیارد تومان دانست و تاکید کرد: 500 میلیارد تومان توسط سازمان منطقه آزاد انزلی هزینه شده است.

فکور با اشاره به هزینه کرد 600 میلیارد تومانی در دولت قبل برای اجرای پروژه، یادآور شد: بیش از 2300 میلیارد تومان در دولت سیزدهم هزینه شده و مابقی در قالب مطالبات پرداخت می شود.

راه آهن رشت - کاسپین فردا افتتاح می شود

وی در ادامه بر اجرای راه آهن رشت – آستارا تاکید کرد و افزود: این پروژه 160 کیلومتر طول دارد و در حال حاضر، تملک اراضی را آغاز کردیم. همچنین با تاکید استاندار گیلان، اتصال خط ریلی رشت – کاسپین به بندرانزلی نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون استاندار گیلان افتتاح راه آهن رشت – کاسپین را نخستین اتصال دریای خزر به خلیج فارس و دریای عمان دانست و خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه، بخش ریلی کریدور شمال به جنوب محقق می شود و منافع اقتصادی فراوان برای ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر دارد.

پایان خبر دانش نامه

راه آهن رشت – کاسپین فردا افتتاح می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه آهن رشت – کاسپین فردا افتتاح می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه آهن رشت – کاسپین فردا افتتاح می شود"، کلیک کنید.