دستورات الهی برای بالا بردن تحمل در مسیر لقاء الله است – خبرگزاری دانش نامه | اخبار ایران و جهان

دستورات الهی برای بالا بردن تحمل در مسیر لقاء الله است - خبرگزاری دانش نامه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دانش نامه، آیت الله سید محمد علی معصومی عصر جمعه در جلسه درس اخلاق عملیِ مسجد مالک اشتر بندرعباس، اظهار کرد: ما هر کاری که از اعمال صالح و خالص انجام می دهیم یک راه را بر روی خودمان نسبت به قرب خدا می گشاییم؛ یعنی اینکه اعمال نیک ما تحمل ما را برای لقاء الهی بالا می برد.

وی افزود: خداوند همه ابزارها و مسیرها را فراهم کرده است و ما باید با استفاده درست از ابزارها و قرار گرفتن در مسیر صحیح تحمل خود را برای لقاء الله بالا ببریم و خود را به نهایت قرب الهی برسانیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه هرمزگان عنوان کرد: ملایکه به یک شکل، انبیا (ع) به شکلی دیگر و ایمه و مومنین به اشکالی دیگر تحمل خود را در این مسیر بالا می برند و همه دستورات الهی مانند انجام مستحبات نماز یا تقویت حضور دل در نماز برای تقویت تحمل است.

آیت الله معصومی عنوان کرد: معنای سیر به سمت خدا، به معنای بالا بردن تحمل جهت پذیرش دستورات الهی است و الّا خداوند که محدود به زمان و مکان نیست که ما سیر ظاهری داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای بالا بردن تحمل لقا الله، باید هوای نفس را کنار بزنیم؛ کسی که هوای نفس خود را سرکوب کرده باشد اگر تمام دنیا هم به جنگ با او بیایند تحمل خواهد کرد؛ اینکه تاکید شده است نیمه های شب بیدار شده و نماز بخوانیم برای این است که خداوند می خواهد تحمل ما را بالا ببرد و درجات بسیار بزرگی به بنده ها عطا کند تا بتوانند امر الهی را حمل کند.

استاد اخلاق حوزه علمیه هرمزگان، اظهار کرد: نمازی را که می خوانیم خیلی ها خواندند؛ بسیاری از صحابه پشت سر پیامبر (ص) نماز خواندند اما رستگار نشدند، اصالت بر این است که خداوند می خواهد تحمل ما را بالا ببرد؛ بسیاری از صحابه نتوانستند امر الهی و امر ولایت را تحمل کنند؛ دستورات الهی برای این است ما به جایی برسیم که اگر دستور خداوند منطبق بر رهبری شخصی در سن پایین تر از ما بود آن را بپذیریم از این رو است که شاهدیم خداوند ملایکه را امر به سجده بر وجودی خاکی می کند تا تحمل آن ها را بالا ببرد.

وی خاطرنشان کرد: هر چه تحمل ما در امر الهی بالاتر برود جایگاه ما نیز در این درگاه افزایش خواهد یافت و می توانیم به سمت معراج سیر داشته باشیم.

دستورات الهی برای بالا بردن تحمل در مسیر لقاء الله است – خبرگزاری دانش نامه | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستورات الهی برای بالا بردن تحمل در مسیر لقاء الله است – خبرگزاری دانش نامه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستورات الهی برای بالا بردن تحمل در مسیر لقاء الله است – خبرگزاری دانش نامه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.