دردسر های یک مصدومیت بی موقع؛ این بازیکن در استقلال جانشین ندارد

دردسر های یک مصدومیت بی موقع؛ این بازیکن در استقلال جانشین ندارد

آفتاب نیوز :

هفته بیست ودوم لیگ برتر فوتبال ایران برای استقلالی ها با یک اتفاق ناگوار به پایان رسید؛ مصدومیت شدید مهدی مهدی پور. هافبک خلاق آبی پوشان پایتخت که در فصل جاری ماموریت ویژه ای از سوی جواد نکونام به او محول شده بود و نقش کلیدی در مسیر خلق موقعیت روی دروازه رقبا با ارسال ضربات ایستگاهی و کرنر داشت، پیش از آنکه نیمه نخست نبرد با مس رفسنجان به پایان برسد، از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شد و نتوانست به حضورش در ترکیب آبی ها ادامه بدهد.

مهدی پور در شرایطی دچار مصدومیت شد که دستِ جواد نکونام در پست هافبک میانی چندان باز نیست و با توجه به جدایی سعید مهری در بازار نقل وانتقالات زمستانه، بدون شک یکی از دغدغه های نکونام، چگونگی پر کردن جای خالی مهدی پور است؛ آن هم در حالی که در فهرست آبی ها، نام روزبه چشمی در کنار امید حامدی فر، زبیر نیک نفس، آرش رضاوند، محمدحسین زواری و البته جلال الدین ماشاریپوف به چشم می خورد که با توجه به مصدومیت طولانی مدت مهدی مهدی پور، حالا باید سرمربی استقلال به دنبال چینش مثلثی جدید در خط هافبک تیمش باشد.

استناد به قانون 17 سال پیش اشتباه است!

استقلالی ها با توجه به شدت مصدومیت به وجود آمده برای مهدی مهدی پور امیدوار بودند که بتوانند فهرست خود را به روزرسانی کنند و نام بازیکن جدیدی را به فهرست شان وارد کنند؛ چرا که با حضور مهدی پور، سهمیه 19 بازیکن بزرگسال آبی ها تکمیل بود و آن ها جای خالی برای اضافه کردن نام هافبک جدید نداشتند. با وجود شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر وجود بند قانونی برای خروج نام مهدی پور از فهرست استقلال و جایگزین کردن بازیکن جدید، اما این موضوع صحت ندارد.

آیین نامه نقل وانتقالاتی در سال 1386 این امکان را به تیم ها می داد که در صورت مصدومیت بازیکنان شان، در فهرست خود تغییر ایجاد کنند، اما در طول 17 سال گذشته، بار ها آیین نامه نقل وانتقالاتی دستخوش تغییر شده و در همین راستا، طبق آخرین به روزرسانی های انجام شده، امکان خروج مهدی مهدی پور از فهرست استقلال وجود ندارد و تنها استثنا وضع شده در قوانین، مصدومیت شدید برای دروازه بانان است که در آن صورت، امکان تغییر در فهرست تیم ها وجود دارد.

استقلالی ها نمی توانند بازیکن جدید به خدمت بگیرند

رسول باختر، حقوق دان و وکیل ورزشی در گفتگو با «فوتبال 360» ضمن تایید این مسیله توضیح داد که در صورتی که پیش از پایان نیم فصل نخست این مصدومیت برای مهدی پور به وجود می آمد، امکان تغییر و تحولات در فهرست استقلال وجود داشت، اما در مقطع کنونی، پنجره نقل وانتقالاتی بسته بوده و به لحاظ قانونی امکان تغییر در فهرست تیم ها وجود ندارد و تنها استقلالی ها می توانند در مقطع کنونی، نام مهدی پور را از فهرست شان خارج کنند، اما امکان جایگزین کردن بازیکن جدید نیست.

میرزایی و رویایی که بر باد رفت!

رضا میرزایی که فصل گذشته در تیم استقلال حضور داشت، بعد از گذراندن دوران مصدومیت پارگی رباط صلیبی، امیدوار به بازگشت به فهرست آبی ها بود، اما تکمیل بودن سهمیه بازیکنان بزرگسال استقلال باعث شد تا پروژه بازگشت میرزایی به فهرست آبی ها منتفی شود. او که این روز ها در تمرینات استقلال حضور فعالی دارد، امید داشت که بعد از مصدومیت به وجود آمده برای مهدی پور بتواند به فهرست استقلال نام خود را اضافه کند، اما با توجه به موانع قانونی این امکان وجود ندارد و در خوشبینانه ترین حالت میرزایی می تواند از ابتدای فصل در صورت صلاحدید جواد نکونام به فهرست آبی ها بازگردد.

منبع: فوتبال360

دردسر های یک مصدومیت بی موقع؛ این بازیکن در استقلال جانشین ندارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دردسر های یک مصدومیت بی موقع؛ این بازیکن در استقلال جانشین ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دردسر های یک مصدومیت بی موقع؛ این بازیکن در استقلال جانشین ندارد"، کلیک کنید.