درخواست اسپانیا برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی

درخواست اسپانیا برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی

منابع خبری بامداد شنبه گزارش دادند که اسپانیا درخواست پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری را داده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه به نقل از الجزیره، دیوان بین المللی دادگستری اعلام کرد که اسپانیا درخواستی برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی مبنی بر متهم کردن رژیم صهیونیستی به ارتکاب نسل کشی در غزه به این دیوان را ارائه کرده است.

پیش تر خوزه مانوئل آلبارس وزیر خارجه اسپانیا اعلام کرده بود که مقامات این کشور تصمیم گرفتند به پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم اسرائیل به دیوان بین‌المللی دادگستری سازمان ملل متحد بپیوندند.

دولت اسپانیا پیش تر در تصمیمی که توسط شورای وزیران اتخاذ شد، کشور فلسطین را به طور رسمی به رسمیت شناخت.

وزیر خارجه اسپانیا اوایل خرداد ماه نیز درپی صدور حکم از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری واقع در شهر لاهه هلند در خصوص توقف فوری حملات اسرائیل به رفح اعلام کرده بود که حکم دادگاه لاهه الزام‌آور است و همه باید از آن پیروی کنند.

دیوان بین المللی دادگستری واقع در شهر لاهه هلند پیش تر با ۱۳ رأی موافق و ۲ رأی مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

اسپانیا این روزها نقش رهبری اروپا را بر عهده گرفته است و شرکای خود را برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین هماهنگ می‌کند.

به گزارش دانش نامه، آفریقای جنوبی پیش تر شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی به دیوان بین‌المللی دادگستری در شهر لاهه هلند ارائه کرده‌ بود.

دیوان بین‌المللی دادگستری در ماه ژانویه در حکمی به رژیم صهیونیستی دستور داده بود تا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انجام نسل ‌کشی به عمل آورده و امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را فراهم کند با این حال، دیوان از صدور دستور آتش‌بس خودداری کرده بود.

آراء دیوان بین‌المللی دادگستری به عنوان بازوی قضایی سازمان ملل از نظر قانونی لازم‌الاجرا است.

درخواست اسپانیا برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست اسپانیا برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست اسپانیا برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.