درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه های علمیه

درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه های علمیه

دبیر سومین اجلاس نخبگان منابر شیعه به پیام آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور پاسخ داد.

به گزارش دانش نامه، درمتن پیام داود منافی پور -دبیر سومین اجلاس نخبگان منابر شیعه- به آیت الله اعرافی -مدیر حوزه های علمیه کشور- آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم    

فتحسسوا من یوسف و اخیه ولا تاییسوا من روح الله

حضرت آیت الله اعرافی دامت برکاته

بیانیه مهم و با درایت جناب عالی به سمع و نظر شرکت کنندگان سومین اجلاس بین المللی نخبگان منابر شیعه، اعم از علما و اندیشمندان از 45 کشور، اساتید دانشگاه و حوزه، مسیولین مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام و هنرمندان در کربلای معلی رسید.

با مزید امتنان از این دقت بصر و وسعت  نظر، شایان ذکر است بعرض مستطاب عالی برسانم هدف ما از این دعوت بزرگ و این گردهمایی کم سابقه در ارض معلای کربلا، رونمایی از سه قدرت بزرگ شیعی است که به نظر می رسد بکار گیری آن در جهت غنی سازی منابر شیعه امری لازم است.

1- رونمایی از نیروی مظلومیت طفل شیرخوار کربلا که امروزه در قالب روز جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام به 8000 محفل بزرگ در 45 کشور جهان رسیده است.

2- رونمایی از تحقیقات پیراهن معظم حضرت اباعبدالله علیه السلام

3- ارایه نقشه جامع راهبردی شیعه الی ظهور با محوریت جغرافیای قدرت ساز کربلا

همانطور که مستحضرید و در گزارشی که از پیش حضوراً خدمت حضرت عالی تقدیم کردم، بعد از توفیق الهی، یکی از مولفه های انکار ناپذیر در روز جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام سببیت ظهور نماد طفل شیرخوار کربلا و فریاد به «کدامین گناه کشته شد» بود که باعث تسری بزرگترین سوال در ذهن و زبان انسان ها شد.

در جهان امروز که مستکبران عالم با تمامت خواهی، بشریت را به خاک و خون کشیده اند، مسابقه القای اندیشه امری مسجل و انکار ناپذیر است. بدیهی است ما هم در مکتب حقه خود نیاز مبرم به نمادی داریم که اولا دست پروده الهی بوده است، و در وهله بعد مستجمع جمیع آرمان هایی حسینی باشد.

پس امروز که مستکبران عالم با نمادهای دروغین خود بشریت را به حیرت ضلالت و بیچارگی جهالت کشانده اند، تشیع باید در این تنافس، طلب کارانه مظلومیت حسین بن علی (ع) را به عالم عرضه کرده و نیروی عشق و دلدادگی او را به رخ جهانیان بکشد.

ما در این اجلاس فراخوانی داشتیم برای داوری و قضاوت اهل اندیشه و بصیرت بر این ادعا که پیراهن معظم حضرت سیدالشهدا علیه السلام، استحقاق نماد تام عاشورا را دارد؛ چرا که در همه منابع خاصه و عامه بارها تکرار شده که حضرت صدیقه شهیده سلام الله علیها پیراهن معظم حضرت سیدالشهدا علیه السلام را در بزرگترین دادگاه الهی در صحرای محشر عرضه می کنند و از خداوند متعال  انتصار و انتقام را فریاد می نمایند.

بدیهی ست که این پیراهن معظم با قدرتی آسمانی برای برانگیختگی که توام با بصیرت زایی ست، رایتی ست برای اقامه برهان در بالا دست ترین قله فرقان. سیمایی ست که هل من ناصر ینصرنی را مصور می کند. نمادیست که رویتش مولد تفکر است و اصالتش موثقی است که برای جهانیان گریزی نمی گذارد جز تامل، تفکر و پرسمان، و برای مجرمان عالم سکوت و رعب. مبتنی بر سندی است که خاستگاه رشد است. تعالی عقل است. مصلح باورها و گرایش ها و نگرش هاست.

ضمن تشکر از ابراز لطف حضرت عالی به این اجلاس و تحقیقات ارایه شده تقاضامندم که جناب مستطاب عالی نیز فراخوانی را در حوزه های علمیه ایران و جهان در بین طلاب و محققین، پیرامون تحسس این پیراهن و این قدرت بی مثال داشته باشید و به نظر می رسد که فراخوان تحسس این پیراهن در کتاب الله و سنت رسول الله (ص) و در روایات اولیاء الله (ع)، و تاریخ مضبوط، می تواند هیجانی آسمانی و بینه ایی خدشه ناپذیر را نه تنها در تشیع سرخ علوی و محبین آل الله علیهم السلام بلکه در بین تمامی انسان های آزادی خواه جهان، افقی جدید برای کاوش پدیدار کند.

در آخر ضمن تشکر مجدد از بیانیه جناب عالی معروض می دارد این پیراهن قابلیت شکل گیری یک وفاق جهانی برای ایجاد نهضت عاشورا پژوهی را در جهان دارد.

وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

کربلای معلی روز شهادت صادعا لامرالله جواد الایمه علیه السلام

پایان خبر دانش نامه

درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه های علمیه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه های علمیه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه های علمیه"، کلیک کنید.