حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از برنامه های هدف گذاری شده در 1403

حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از برنامه های هدف گذاری شده در 1403

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه کمک به تولید محصولات باکیفیت در کشور جزو برنامه های هدف گذاری شده در سال 1403 است، گفت: امیدواریم با کمک تولیدکنندگان و هسته های فناور بتوانیم ضمن تحقق شعار سال، در کنار تولیداتی که در سال 1402 داشتیم، شاهد افزایش عمق تولید باشیم.

به گزارش دانش نامه، دکتر سیدحیدر محمدی اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه ای برنامه های بسیار خوبی را در سال 1403 داریم، اظهار کرد: در گام اول از متخصصین و افراد صاحب نظر استفاده و در بدنه کارشناسی اداره کل تجهیزات در حوزه های مختلف از جمله ارتوپدی، قلب، چشم و… از صاحب نظران در کمیته ها دعوت خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از اقدامات اساسی دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی تقویت زیرساخت های مربوط به تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی است؛ در سال گذشته تولیدات خوبی را به خصوص در حوزه شرکت های دانش بنیان داشتیم که امیدواریم این تولیدات در سال 1403 رشد قابل توجهی داشته باشد، با توجه به پیش بینی هایی که برای همکاری با تولیدکنندگان داریم بسیار امیدواریم که محصولات جدیدی را به سبد تجهیزات پزشکی اضافه کنیم.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، محمدی گفت: برخی از این شرکت ها هم اکنون در مرحله تحقیقاتی هستند که امیدواریم محصولات تولیدی را که در مراحل نهایی و کارآزمایی بالینی قرار دارند، به سرعت وارد بازار کشور کنند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستان ها تقریبا با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می گیرد، گفت: طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه ای فعال باشد، قطعا خریدها به صورت تضمینی از تولیدکننده های داخلی باکیفیت خواهد بود.

پایان خبر دانش نامه

حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از برنامه های هدف گذاری شده در 1403

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از برنامه های هدف گذاری شده در 1403" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از برنامه های هدف گذاری شده در 1403"، کلیک کنید.