حسین طیبی رکورد چمپیونزلیگ را شکست!

حسین طیبی رکورد چمپیونزلیگ را شکست!

به گزارش خبرگزاری دانش نامه؛ حسین طیبی تبدیل به پرافتخارترین چهره ورزش ایران در سطح قاره اروپا و به ویژه چمیپونز لیگ شد. علی دایی در سال 1999 همراه با بایرن مونیخ به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد ولی در یک بازی دراماتیک و در وقت های تلف شده، دو بر یک باختند تا فرگوسن، بکام و ستاره های وقت یونایتد قهرمان شوند. مهدی طارمی همراه با پورتو به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرد ولی در آن مرحله به آرسنال باختند.
بدون شک فوتبال نسبت به فوتسال در مقیاس بزرگتری است ولی هر رشته ورزشی سختی های خود را به ویژه برای ساختن قهرمان ها در اروپا دارد. حسین طیبی امسال موفق شد برای دومین بار متوالی همراه با پالماس در چمپیونز لیگ دبل کند. در این افتخارسازی، مسلم اولاد قباد دیگر بازیکن ایرانی هم حضور داشت.
طیبی با این دو جام حالا پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در سطح قاره اروپاست.
او 6 مدال و جام در چمیپونز لیگ به دست آورده است؛
دو قهرمانی رقابت ها، یک نایب قهرمانی و سه مقام سومی مسابقات. طیبی در سال های حضور در اروپا نیز 4 بار کاندید بهترین بازیکن جهان شده است. در سال 2019 در تیم منتخب قرار گرفت و در سال 2022 هم به تیم منتخب لیگ قهرمانان اروپا راه یافت و عنوان بهترین راس مسابقات را هم از آن خود کرد.
حسین طیبی به عنوان یک ورزشکار ایرانی رکوردی به دست آورده که سخت است ورزشکار ایرانی دیگر در سطح اروپا بتواند آن را تکرار کند.

257 251

حسین طیبی رکورد چمپیونزلیگ را شکست!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حسین طیبی رکورد چمپیونزلیگ را شکست!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حسین طیبی رکورد چمپیونزلیگ را شکست!"، کلیک کنید.