توصیف پرتغالی ها از طارمی: شکارچی با شیطنت های خنده دار

توصیف پرتغالی ها از طارمی: شکارچی با شیطنت های خنده دار

رسانه ONE FOOTBALL به بهانه آخرین بازی خانگی طارمی با پورتو، به دوران درخشان او در پرتغال پرداخت.

به گزارش دانش نامه، مهدی طارمی با انجام آخرین بازی خانگی اش برای پورتو مورد تمجید هواداران این تیم قرار گرفت و اکنون باید منتظر پیوستنش به اینتر و فوتبال ایتالیا باشیم.

رسانه ONE FOOTBALL در گزارشی به دوران این بازیکن ایرانی در پرتغال پرداخت که در زیر می خوانیم:

مهدی طارمی 27 ساله بود که برای اولین بار وارد فوتبال اروپا شد و توانست اثری محو نشدنی از خود به جای بگذارد و به یک نام آشنا در فوتبال اروپا تبدیل شود. یک فصل درخشان در باشگاه متوسط ریو آوه و ثبت 21 گل کافی بود تا پورتو متقاعد شود که این گلزن بلند قامت را بخرد و او با بازی زیر نظر سرجیو کونسیسایو پیشرفت خوبی کرد. این بازیکن یکی از قدرتمندترین مهاجمان فوتبال باشگاهی در قاره اروپا محسوب می شود و از زمان پیوستنش به پورتو در سال 2020، به طور منظم در سطح داخلی و قاره ای برای این تیم گلزنی کرده است.

نقاط قوت طارمی در توانایی او برای بازی به عنوان مهاجم مرکزی چشمگیر است. او از طرف دیگر می تواند در سمت چپ خط حمله نیز قرار بگیرد و فضای زیادی برای مهاجمان کناری اش ایجاد کند. این بازیکن به زودی برای پیوستن به اینتر راهی ایتالیا خواهد شد و گفته می شود قرار است با قراردادی دوساله به تیم قهرمان ایتالیا بپیوندد.

طارمی در چهار فصل در تمامی رقابت ها در 180 بازی 90 گل به ثمر رساند و 46 پاس گل داد. این مهاجم که شکارچی محوطه جریمه است، در زدن گل های زیبا نیز تبحر داشت. همان طور که در  لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی گل زیبایی به ثمر رساند که به عنوان زیباترین گل فصل انتخاب شد.

اگرچه طارمی به عنوان یکی از بهترین مهاجمانی که در پنج سال اخیر در پرتغال بازی کرده است، شناخته می شود اما اغلب به دلیل تمایلش به فریب داور و پنالتی گرفتن جنجال برانگیز شده است. شیطنت های او گاهی اوقات خنده دار بود و مورد انتقاد شدیدی در رسانه ها و تیم های رقیب قرار گرفت.

مهدی طارمی را بیش تر به خاطر قدرت تمام کنندگی و کمک بزرگش به پورتو در دوران سخت به یاد می آورند. نباید فراموش کرد که سطح استعداد هم تیمی های طارمی به میزان قابل توجهی کم تر از قبل بود. بازیکنانی چون رادامل فالکایو، هالک و جکسون مارتینز در تیمی بازی کردند که ستاره های زیادی داشت ولی پورتو در یکی دو فصل اخیر بازیکنان خوبی نداشت و این روی کار طارمی نیز تاثیرگذار بود. 

مجموع گل های طارمی با پیراهن پورتو، او را پس از ماریو ژاردل (138) و جکسون مارتینز (92) در رده سوم فهرست گلزنان خارجی تاریخ باشگاه قرار می دهد. مهاجم ایرانی هنوز ممکن است مارتینز کلمبیایی را بگیرد و برای این کار باید دو گل دیگر در دو بازی آخر فصل به ثمر برساند (دیدار با براگا خارج از خانه و دیدار با اسپورتینگ در فینال جام حذفی پرتغال).

پایان خبر دانش نامه

توصیف پرتغالی ها از طارمی: شکارچی با شیطنت های خنده دار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیف پرتغالی ها از طارمی: شکارچی با شیطنت های خنده دار" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیف پرتغالی ها از طارمی: شکارچی با شیطنت های خنده دار"، کلیک کنید.