تحول و پیشرفت به «ایده حکمرانی» نیاز دارد

تحول و پیشرفت به «ایده حکمرانی» نیاز دارد

یک اندیکشده اقتصادی در نامه ای به 6 داوطلب چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحول و پیشرفت کشور نیازمند اراده حکمرانی است و این اراده، بدون داشتن ایده حکمرانی ممکن نیست.

به گزارش دانش نامه، اندیشکده اقتصاد مقاومتی با ارسال بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» به 6 داوطلب چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در قالب یک نامه، گفت: تحول و پیشرفت کشور نیازمند اراده حکمرانی است و این اراده، بدون داشتن ایده حکمرانی ممکن نیست. این ایده مبتنی بر شرایط روز کشور و جهان، در بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» تبیین شده است.
متن این نامه به شرح زیر است:
داوطلب محترم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری
سلام علیکم
همانطور که مستحضر هستید؛ تحول و پیشرفت کشور نیازمند اراده حکمرانی است و این اراده، بدون داشتن ایده حکمرانی ممکن نیست. ایده حکمرانی به مثابه یک پیشران ارکان مختلف کشور را با خود به حرکت در می آورد، مسایل اولویت دار و راهبردهای حل آن را مشخص می کند و به تصمیمات در مواجهه با مسایل مختلف جهت می دهد. در یک کلام، کشور را از بلاتکلیفی و اتخاذ تصمیمات ناهمسان خارج می نماید.
اندیشکده اقتصاد مقاومتی با تکیه بر مطالعات داخلی و خارجی، ارزیابی شرایط ایران و جهان، بررسی های میدانی و شناختی که از مسایل کشور و تجربه نقش آفرینی در حل بعضی از آنها طی سال های اخیر دارد و با استفاده از مشورت جمع بزرگی از خبرگان در چارچوب تحلیلی از نقاط قوت و ضعف کشور و تهدیدها و فرصت های پیش رو، بسته سیاستی مسیر دولت چهاردهم شامل «کلان ایده حکمرانی»، «10 مسیله اولویت دار کشور» در برهه کنونی و «راهبردهای حل این مسایل» را تهیه نموده است تا ضمن فراهم سازی فضای گفتگو و مباحثه جمعی حول آن، به رییس جمهور منتخب در بهبود کیفیت تصمیم گیری و تعیین مسیر دولت آینده کمک نماید.
پیش بینی می شود حل 10 مسیله مذکور از طریق راهبردهای ارایه شده به «رفع آثار نامطلوب تحریم بر اقتصاد ایران»، «توسعه صنعتی و جهش تولید»، «رشد صادرات و ارزآوری»، «تعیین و تثبیت نقش موثر برای جمهوری اسلامی ایران در نظم جدید جهانی»، «کاهش تورم به نرخ بهینه و مدیریت آثار آن» و «بهبود وضعیت معیشت اقشار آسیب پذیر و افزایش سرمایه اجتماعی» منجر شود.
بسته سیاستی مسیر دولت چهاردهم جهت بهره برداری به پیوست تقدیم می شود و امکان ارایه حضوری آن نیز فراهم است. امید است چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری و نتیجه حاصل از آن، به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش سرعت بخشد.

پایان خبر دانش نامه

تحول و پیشرفت به «ایده حکمرانی» نیاز دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحول و پیشرفت به «ایده حکمرانی» نیاز دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحول و پیشرفت به «ایده حکمرانی» نیاز دارد"، کلیک کنید.