تجلیل از آهنگساز «ارباب حلقه ها» در جشنواره فیلم زوریخ 2024

تجلیل از آهنگساز «ارباب حلقه ها» در جشنواره فیلم زوریخ 2024

به گزارش خبرگزاری دانش نامه -هاواراد شور آهنگساز کانادایی برنده سه جایزه اسکار در جشنواره فیلم زوریخ و در بیستمین دوره این جشنواره در ماه اکتبر تجلیل می شود.

دانش نامه نوشت: این جشنواره از این آهنگساز افسانه ای با اهدای جایزه دستاورد حرفه ای خود تجلیل خواهد کرد. وی که 3 جایزه اسکار در کارنامه دارد و برای موسیقی های نمادینش در سه گانه «ارباب حلقه ها» و «هابیت» پیتر جکسون شناخته می شود، این جایزه را در بیستمین دوره جشنواره در ماه اکتبر دریافت خواهد کرد.

علاوه بر این وی ریاست بخش رقابت بین المللی موسیقی فیلم این جشنواره را در این دوره بر عهده خواهد داشت و این کار را با داوری برای کشف استعدادهای جوانی که هر یک باید برای یک فیلم کوتاه 8 دقیقه ای موسیقی اصلی خلق کنند، انجام می دهد. 3 آهنگ فینالیست به صورت زنده توسط ارکستر مجلسی زوریخ به سرپرستی فرانک استروبل در 5 اکتبر و در مراسم جشن سینما در کنسرت زوریخ اجرا خواهد شد و آهنگ برنده یک جایزه نقدی 11500 دلاری دریافت خواهد کرد.

این آهنگساز برای بیش از 80 فیلم آهنگ ساخته که 12 فیلم دیوید کراننبرگ، از «اسکنرها» و «مگس» گرفته تا فیلم اخیر وی «کفن ها» که در بخش رقابتی کن امسال حضور داشت را دربرمی گیرد. وی آهنگساز «سکوت بره ها» جاناتان دمی، «اسپات لایت» تام مک کارتی و «هوگو» مارتین اسکورسیزی هم بوده و بی شمار اپرا، کنسرتو و دیگر آثار کلاسیک ساخته است.

بیستمین جشنواره فیلم زوریخ از 3 تا 13 اکتبر (12 تا 22 دانش نامه) برگزار می شود.

22057

تجلیل از آهنگساز «ارباب حلقه ها» در جشنواره فیلم زوریخ 2024

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجلیل از آهنگساز «ارباب حلقه ها» در جشنواره فیلم زوریخ 2024" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجلیل از آهنگساز «ارباب حلقه ها» در جشنواره فیلم زوریخ 2024"، کلیک کنید.