بیانیه ده ها عالم مسلمان درباره حمایت از غزه

بیانیه ده ها عالم مسلمان درباره حمایت از غزه

حدود 100 نفر از علمای مسلمان برجسته فراخوانی را در رابطه با اوضاع غزه صادر کردند.

به گزارش دانش نامه، حدود 100 نفر از علمای مسلمان برجسته فراخوانی را در رابطه با اوضاع غزه صادر کردند که در راس این علما محمد الحسن الددو و مروان ابو راس، از اعضای هیات علمای فلسطین بودند.

براساس نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، براساس دستور الهی و درراستای اجرای مسوولیت مشروع و اعلام حق علما، نخبگان، هییت ها، شخصیت های مردمی و گروه هایی از همه کشورها، سازمان ها و انجمن ها بر اصول شرعی ذیل تاکید کرده اند:

1- حمایت از مقاومت با هدف ممانعت از تجاوزات متجاوزان به مسجد الاقصی و مردم فلسطین، جهاد مقدس که اوج قله اسلام است.

2- وفاداری به مقاومت قهرمان فلسطین که آنها از ما هستند و ما از آنها هستیم. ما از کسانی که از آنها حمایت می کنند حمایت می کنیم و با کسانی که با آنها دشمنی می کنند دشمن هستیم وهرکسی که از یهودیان و مسیحیان حمایت کند و به مسلمانان پشت کند، مرتد است.

3- سرزمین فلسطین موقوفه است واز دست دادن یک وجب از آن جایز نیست، آزادسازی مسجد الاقصی و مراقبت از آن، اعتقاد به عقاید اسلام و شریعت الهی است. تمام فلسطین تا قیامت، موقوفه اسلامی است و اجماع امت اسلامی بر این است که واگذاری قسمتی از فلسطین با فروش یا دادن آن به کافر حرام است.

4- عدم حمایت از غزه، فرار از پیشروی و مقابله با دشمن است و همه افراد موظف به حمایت از آن هستند و این امر به یک وظیفه مطلق برای آنها تبدیل شده است و هر کسی از آن روی برگرداند یا آن را ترک کند، از مقابله می گریزد همان گونه که در روز رویارویی و پیشروی از آن روی برگرداند، ترک آن برای او ضرر و خطری ایجاد می کند.

5- جهاد با اشغالگران، جهادی واجب بر مسلمانان است: تجاوز یهودیان به شهر قدس، مسجد الاقصی و فلسطین، مسلمانان را به جهاد برای دفاع دعوت می کند، زیرا دشمن به دین، ناموس، سرزمین، روح، روان، دین و مال حمله کرده است و یکی از این موارد نیز برای جهاد کافی است.

6- بستن مرزها و گذرگاه ها خیانت به خدا و رسول خدا است: کشورهای محاصره کننده باید مرزهای خود را برای عبور و مرور همگان، ورود مجاهدان و امدادرسانی به نیازمندان باز کنند، به ویژه گذرگاه رفح که شریان زندگی است و بستن آن در مقابل این مردم که در راه خدا قیام می کنند به هیچ وجه جایز نیست.

7- توسعه درگیری در جهان و منصرف نشدن دشمن از جنگ ادامه، تجاوز به شمار می آید که می تواند منجر به انفجار اوضاع و گسترش میدان نبرد شود.

8- ویژگی های اشغالگر و غیرنظامی در یک شخص جمع نمی شود: هر غاصب سرزمین فلسطین، اشغالگر اراضی آن، وابسته به رژیم جنایتکار، متجاوز است، نه غیرنظامی صلح جو.

در این بیانیه بر ضرورت بسیج همگانی مسلمانان با آنچه در توان دارند و درگیری با دشمن با هر وسیله ممکن و یا بر فراخوان دادن برای تجمع مقابل سفارتخانه های دشمن تاکید شده است.

در بیانه مذکور همچنین بر لزوم تحریم محصولات و کالاهای این رژیم جنایتکار و تمامی شرکت ها، کارخانجات و کشورهای حامی آن و ممنوعیت خرید از آنها و یا تعامل با آنها به عنوان جهاد اقتصادی تاکید شده است.

در پایان این بیانیه تاکید شده است که تمامی توافقات صلح و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که قبل از حمله به غزه با این رژیم منعقد شده اند؛ از جمله توافق نامه ها و معاهدات بین المللی، فاقد اعتبار بوده و ارزش قانونی ندارند.

پایان خبر دانش نامه

بیانیه ده ها عالم مسلمان درباره حمایت از غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه ده ها عالم مسلمان درباره حمایت از غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه ده ها عالم مسلمان درباره حمایت از غزه"، کلیک کنید.