بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانش نامه؛ «بایدن به جای حمایت کامل از جنگ اسراییل، مشغول کمک انسان دوستانه به غزه است». این ادعا را وزیر امنیت داخلی اسراییل مطرح کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال با وزیر امنیت داخلی اسراییل ایتمار بن گویر مصاحبه کرد و در توصیف او نوشت که او در کابینه کنونی «از حمایت کافی برای تضعیف حکومت بنیامین نتانیاهو برخوردار است».

بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است

 

به روایت این رسانه آمریکایی، او در اولین مصاحبه با رسانه خارجی از زمان الحاق به کابینه اعلام کرد که قبل از شکست کامل حماس، با هر توافقی که مبتنی بر آزادی هزاران فلسطینی زندانی در ازای پایان دادن به جنگ غزه باشد، مخالف است.

این وزیر صهیونیست گفته که نتانیاهو «هم اکنون در یک دو راهی» است و «باید انتخاب کند که به سمت چه مسیری خواهد رفت».

در شرایطی که آمریکا از روز اول جنگ غزه در حال حمایت های همه جانبه تسلیحاتی، اطلاعاتی و اقتصادی به اسراییل است و با وتو در شورای امنیت سازمان ملل، مانع آتش بس شده، بن گویر ادعا دارد که دولت بایدن تلاش های جنگی اسراییل را مختل می کند!

بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است

 

 این وزیر صهیونیست ادعا دارد که برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است و اگر او رییس جمهور بود، به اسراییل برای سرکوب حماس آزادی عمل بیشتری می داد.

او مدعی شد که «بایدن به جای ارایه حمایت کاملش (از اسراییل)، سرش گرم ارایه کمک انسان دوستانه (به غزه) گرم است که در اختیار حماس قرار می گیرد. اگر ترامپ در قدرت بود، رفتار ایالات متحده کاملا متفاوت بود».

این وزیر صهیونیست که پیش از این بارها درباره ایده کوچاندن اجباری فلسطینیان از غزه حرف زده، بار دیگر در این باره صحبت کرده است.

بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است

 

وی مدعی است که طرحش این است که با دادن پول نقد، «غزه ای ها را به مهاجرت داوطلبانه به سایر مناطق مختلف جهان تشویق کنیم». بن گویر، چنین اقدامی را یک کار «واقعا انسان دوستانه» خوانده است.

بن گویر مدعی شد که طبق مذاکرات با فلسطینیان در کرانه باختری و همچنین اسناد اطلاعاتی که به عنوان وزیر به آنها دسترسی داشته است، می داند فلسطینیان مشکلی با انجام طرحش ندارند!

وی در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت که عجله ای برای کنار گذاشتن حمایتش از کابینه نتانیاهو ندارد و پیشبینی کرد که حضور او در کابینه «تازه شروع شده و ادامه خواهد داشت».

پایان پیام/م
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بن گویر: برای اسراییل ترامپ بهتر از بایدن است"، کلیک کنید.