بلومبرگ: آلمان ارسال چهارمین سیستم پاتریوت به اوکراین را بررسی می کند

بلومبرگ: آلمان ارسال چهارمین سیستم پاتریوت به اوکراین را بررسی می کند

رسانه خبری بلومبرگ به نقل از منابعی آگاه گزارش کرد دولت آلمان در حال بررسی ارسال چهارمین سیستم دفاع هوایی پاتریوت به اوکراین است.

به گزارش دانش نامه، همزمان با پیشروی نیروهای روسیه و کسب دستاوردهایی هر چند کوچک در میدان نبرد، اوکراین از شرکایش خواستار ارسال سیستم های دفاع هوایی بیشتر شده است. البته کاخ سفید در گزارشی تازه ادعا کرده که پیشروی نیروهای روسیه در خارکیف متوقف شده و بعید است دیگر پیشروی کنند.

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از منابعی آگاه گزارش کرد دولت آلمان در حال بررسی ارسال چهارمین سیستم دفاع هوایی پاتریوت به اوکراین است اما برلین هنوز تصمیم نهایی را در این خصوص اتخاذ نکرده است.

گزارش شده است که دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا هم چنین در حال تلاش برای تامین یک سیستم دفاع هوایی پاتریوت دیگر به اوکراین است. وزارت دفاع هلند هم در اواخر ماه مه اعلام کرد این کشور می خواهد به طور مشترک با دیگر کشورها سامانه دفاع هوایی پاتریوت دیگری را در کوتاه مدت به کی یف تحویل دهد.

هنوز مسیله صلح برای جنگ اوکراین مطرح نیست و متحدان این کشور به جای تمرکز بر یک راه حل مسالمت آمیز، به ارسال مداوم تسلیحات به کی یف ادامه می دهند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (24 فوریه 2022)، کشورهای غربی از جمله آلمان به عنوان دومین حامی کی یف پس از ایالات متحده کمک های مالی و تجهیزات نظامی گسترده ای را به اوکراین ارسال کرده است.

روسیه هم بارها از غرب خواسته است تا «پمپاژ» تسلیحات به اوکراین را متوقف کند و تاکید دارد که ادامه چنین روندی درگیری ها و خصومت ها میان روسیه و اوکراین را طولانی تر می کند.

پایان خبر دانش نامه

بلومبرگ: آلمان ارسال چهارمین سیستم پاتریوت به اوکراین را بررسی می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلومبرگ: آلمان ارسال چهارمین سیستم پاتریوت به اوکراین را بررسی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلومبرگ: آلمان ارسال چهارمین سیستم پاتریوت به اوکراین را بررسی می کند"، کلیک کنید.