ببینید| در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!

ببینید| در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!

به گزارش دانش نامه و به نقل از دانش نامه، شرکت ملی نفت ابوظبی جدیدترین نوآوری خود را معرفی کرد، بازوی رباتیکی که برای سوخت گیری خودرو در پمپ بنزین ظرف چند ثانیه طراحی شده است. این بازوی رباتیک دریچه باک بنزین را باز می کند، درپوش آن را جدا می کند و باک را به شکل دقیق و آسان پر می کند.

این بازوی رباتیک نه تنها باک خودرو را به میزان مناسب پر می کند، بلکه به لطف بهره گیری از برنامه ای که میزان دقیق سوخت موردنیاز را مشخص می کند، در وقت افراد نیز صرفه جویی می کند.

توسعه این بازوی رباتیک بیش از یک سال به طول انجامیده و نه تنها سرعت آن مثال زدنی است، بلکه سازگاری با محیط زیست و به حداقل رساندن خطرات نشت سوخت نیز از دیگر ویژگی های بارز آن به شمار می رود.

این بازوی رباتیک چطور کار می کند؟

وقتی به یکی از پمپ های بنزین ADNOC که به این فناوری مجهز هستند، می رسید، نوع سوخت خود را روی نمایشگر لمسی پمپ یا برنامه مخصوص آن روی گوشی هوشمند خود انتخاب می کنید. بازوی رباتیک، سپس با حرکت دادن نازل و حسگرهای مناسب اطمینان حاصل می کند که نازل هنگام پمپاژ سوخت به درستی تراز شده باشد. دوربین ها و حسگرها بر این فرآیند نظارت می کنند و درعین حال اطمینان می دهند که همه چیز به درستی و ایمن انجام می شود. هنگامی که سوخت رسانی به پایان می رسد، بازوی رباتیک، نازل را عقب می کشد و با بستن درب باک و دریچه سوخت، راننده را راهی می کند.

توسعه این بازوی رباتیک بخشی از استراتژی پنج ساله ای است تا اطمینان حاصل شود که خودروها به درستی سوخت گیری می کنند. این فناوری همچنین بهره وری کارگران شاغل در پمپ بنزین را افزایش می دهد که به معنای صرف ساعت های کمتری در فضای باز در گرما و سرماست؛ البته از همه مهم تر، زمان انتظار برای مشتریان است که به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

آینده سریع و پاک

اماراتی ها همچنین اولین تجربه شخصی سازی شده با هوش مصنوعی را در منطقه برای سوخت گیری توسعه داده اند. به لطف این برنامه، دوربین های هوشمند، خودرو را شناسایی و بررسی می کنند و صفحه های دیجیتال، راننده را برای سوخت گیری هدایت می کنند. همه این کارها را می توان به راحتی از همان پشت فرمان انجام داد و نیازی به ترک خودرو نیست.

مسایل مربوط به سوخت رسانی شامل چالش های مختلفی است، مانند اینکه سطح بالای ترافیک می تواند منجر به طولانی تر شدن زمان انتظار در پمپ های بنزین شود؛ بنابراین پیاده سازی فناوری های جدید مانند این بازوی رباتیک می تواند کارایی را افزایش دهد و درعین حال نگرانی های ایمنی را برطرف و رضایت مشتری را فراهم کند.

این فناوری برای اولین بار در خاورمیانه و برای نخستین بار در آب وهوای گرم تابستان موردآزمایش قرار گرفته و پروژه آزمایشی آن در ابوظبی اجرا می شود. هدف آن نیز جمع آوری داده ها و اطلاعات است. سپس از این داده ها برای فعال کردن فناوری بازوی رباتیک در سراسر شبکه سوخت رسانی در امارات متحده عربی استفاده می شود.

اماراتی ها انتظار دارند این بازوی رباتیک تا پایان سال به طور کامل عملیاتی شود و در بیش از 500 پمپ بنزین مستقر شود و به بیش از 20 میلیون نفر خدمات رسانی کند.

5454

ببینید| در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ببینید| در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ببینید| در پمپ های بنزین امارات نیازی نیست پیاده شوید، ربات ها خودشان بنزین می زنند!"، کلیک کنید.