با تمام ظرفیت ها و برنامه ریزی جامع در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 حضور داریم

با تمام ظرفیت ها و برنامه ریزی جامع در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 حضور داریم

به گزارش خبرگزاری دانش نامه استان سمنان؛ محمد رضا صادقی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان روز پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403 در نشست خبری حضور استان در نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو 2024 در محل سالن جلسات غدیر استانداری با بیان اینکه استان سمنان با 5 شرکت توانمند صادراتی در نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو 2024 حضور خواهد داشت، گفت: معرفی توانمندی های استان در ابعاد بین المللی از اهداف حضور در این نمایشگاه بوده که غرفه استان سمنان در سالن 41 با 5 کانتر فعال خواهد بود.

وی ادامه داد:کانتر شماره 1، اقتصاد خودرو با حضور 5 خودروساز بزرگ استان، کانتر شماره 2، اقتصاد دیجیتال با بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود، کانتر شماره 3، سرمایه گذاری خارجی با بهره گیری از ظرفیت های خارجی استان و کانتر شماره 4 نیز با عنوان کانتر آزاد با بهره گیری از سایر ظرفیت های موجود در حوزه های مختلف صنعت، تولید، اقتصادی و سرمایه گذاری فعالیت می کند.

وی در ادامه با اشاره به سفر رییس جمهور به استان در روزهای گذشته و دستاوردهای اقتصادی کسب شده توسط دولت سیزدهم در استان سمنان، گفت: احیا و راه اندازی بالغ بر 201 واحد تولیدی صد درصد راکد با اعتباری بالغ بر 10 همت( 10100 میلیارد تومان) و برپایی جشن احیاء واحد های راکد استان از دیگر موفقیت ها و مواردی است که می توان در این نمایشگاه به آن به صورت ویژه و خاص پرداخت.

صادقی افزود: ما در استان سمنان یکی از زنجیره های ارزش راهبردی خود را خودرو قرار دادیم، بیشترین تراکنش های مالی در دنیای امروز در چند رسته قرار دارد که اقتصاد خودرو یکی از این رسته هاست.

وی همچنین خبرداد: در استان سمنان انواع خودروی سواری سدان و شاسی در ابعاد مختلف و همچنین وسایل نقلیه سنگین اتوبوس، مینی بوس و .. با برند استان در حال تولید است.

معاون اقتصادی استاندار سمنان بیان داشت: بحث ساخت مینی بوس و ون برقی در یکی از خودرو ساز های استان در دستور کار قرار داشته و حتی تولید اولیه نیز انجام گرفته و تحویل نیز شده که در ادامه این مهم با قدرت ادامه می یابد.

وی همچنین افزود: اگر بتوانیم زنجیره ارزش راهبردی خودرو را در استان سمنان کامل کنیم، جزو 3 قطب برتر کشور در حوزه خودرو خواهیم بود.

صادقی عنوان کرد: بحث زنجیره ارزش راهبردی خودرو و توجه به این مهم در سال گذشته از خروج بالغ بر 92 میلیون دلار ارزش جلوگیری کرده که امری بسیار ارزشمند است.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری تصریح کرد: استان سمنان از یک نیروی انسانی کیفی بهره مند است که همین مهم باعث موفقیت در امر اقتصاد دیجیتال شده، در واقع این ظرفیت یکی از پیشران های اصلی استان است.

صادقی گفت: پارک فاوا استان ، پردیس هوش مصنوعی و پردیس پارک علم و فناوری استان برای تولید محتوا، از دیگر موارد و مولفه هایی است که به ما در استان این مزیت را داده تا دومین زنجیره ارزش راهبردی خود را اقتصاد دیجیتال قرار دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: استان سمنان در بحث اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء نیز طی سال های آینده با اقدامات صورت گرفته انشالله از قطب های اقتصاد دیجیتال خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان اضافه کرد: کیف دیجیتال سرمایه گذاری استان یکی از اقداماتی است که در راستای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های استان به صورت جامع،آماده سازی شده که انشالله در نمایشگاه ایران اکسپو رونمایی خواهد شد.

وی همچنین عنوان داشت: در استان سمنان از 27 سال پیش تا سال 1400، مجموعا 199 میلیون دلار قرارداد جذب سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته که از سال 1400 تا کنون و طی 2 سال، 195 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی آن هم در شرایط تحریم و تنش های منطقه ای و بین المللی به ثبت رسیده که می توان از آن به عنوان یک جهش نام برد.

استاندار سمنان گفت: استان سمنان پنجمین رتبه حجم صادرات محصولات دانش بنیان را در سطح کشور به خود اختصاص داده و بر اساس گزارش ها یک ششم فروش محصولات دانش بنیان کشور مختص استان سمنان است.

نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو 2024 از شنبه 8 اردیبهشت ماه تا چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه 1403 با مشارکت 68 کشور دنیا در تهران برگزار خواهد شد.

46

با تمام ظرفیت ها و برنامه ریزی جامع در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 حضور داریم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با تمام ظرفیت ها و برنامه ریزی جامع در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 حضور داریم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با تمام ظرفیت ها و برنامه ریزی جامع در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 حضور داریم"، کلیک کنید.