انگلیس تحریم های خود علیه روسیه را نقض کرد

انگلیس تحریم های خود علیه روسیه را نقض کرد

به گزارش دانش نامه شبکه خبری بی بی سی با استناد به دو تحقیق جداگانه گزارش داد که انگلیس با استفاده از “خلا قانونی” در مورد پالایشگاه ها، میلیون ها بشکه کالای تحریم شده را در قالب سوخت های فرآوری شده در کشورهای ثالث وارد کرده و تحریم نفت روسیه را دور زده است.

به گزارش دانش نامه به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بی بی سی روز دوشنبه با استناد به دو تحقیق جداگانه گزارش داد که انگلیس با استفاده از “خلا قانونی” در مورد پالایشگاه ها، میلیون ها بشکه کالای تحریم شده را در قالب سوخت های فرآوری شده در کشورهای ثالث وارد کرده و تحریم نفت روسیه را دور زده است.

یکی از این مطالعات اخیر که توسط مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک (CREA) منتشر شد، ادعا می کند که هند و چین که پس از تحریم های غرب به واردکننده اصلی نفت خام روسیه تبدیل شده اند، این محصول تحریم شده را پالایش و تبدیل به سوخت جت و گازوییل می کنند و سپس دوباره آن را به کشورهای دیگر از جمله بریتانیا می فروشند.

صادرات مجدد نفت فرآوری شده غیرقانونی نیست و به دلیل “قوانین کشور مبدا” که به لحاظ بین المللی به رسمیت شناخته می شود و کشوری را که در آن نفت خام برای مقاصد تجاری به سوخت تبدیل شده است، به عنوان کشور مبدا تعریف می کند، تحریم بریتانیا برای نفت روسیه را نقض نمی کند.

با این حال، خلا قانونی در مورد پالایشگاه ها در تضاد با ادعای دولت انگلیس است که می گوید از سال 2022 تاکنون هیچ محموله نفت روسیه را وارد نکرده است.

آیزاک لوی، رییس بخش سیاست و تجزیه و تحلیل انرژی اروپا-روسیه در مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک در این باره گفت: مشکل مربوط به این خلا قانونی این است که تقاضا برای نفت خام روسیه را افزایش می دهد و فروش بیشتر از نظر حجم و همچنین افزایش قیمت آن را ممکن می سازد.

یک تحقیق جداگانه توسط گروه “گلوبال ویتنس” Global Witness نشان داد که سال گذشته حدود 5.2 میلیون بشکه از فرآورده های نفتی پالایش شده از نفت روسیه توسط بریتانیا وارد شده است.

بر اساس این گزارش، بیشتر فرآورده های نفتی وارد شده یعنی حدود 4.6 میلیون بشکه به صورت سوخت هواپیما وارد بریتانیا شد و در یک پرواز از هر 20 پرواز در این کشور مورد استفاده قرار گرفت.

در همین حال، مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک تخمین زد که در 12 ماه پس از اعمال تحریم های غرب علیه نفت روسیه در سال 2022، بریتانیا حدود 569 میلیون پوند (712.5 میلیون دلار) فرآورده های نفتی حاصل از نفت خام تحریم شده وارد کرده است.

310310

انگلیس تحریم های خود علیه روسیه را نقض کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انگلیس تحریم های خود علیه روسیه را نقض کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انگلیس تحریم های خود علیه روسیه را نقض کرد"، کلیک کنید.