اقدامات دولت مردمی سیزدهم شفاف و دقیق اطلاع رسانی و تبیین شود

اقدامات دولت مردمی سیزدهم شفاف و دقیق اطلاع رسانی و تبیین شود

دانش نامه/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: اقدامات سه ساله دولت مردمی سیزدهم شفاف و دقیق برای افکار عمومی اطلاع رسانی و تبیین شود. 

محمد صادق معتمدیان 10 خرداد ماه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه تلاش شبانه روزی و مضاعف در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد، افزود: همه دستگاه ها و مدیران اجرایی خدمت رسانی خود را افزایش دهند تا خللی در انجام ماموریتهای محولی ایجاد نشود. 

استاندار بر لزوم توجه به امر مولدسازی را مورد تاکید قرار داد و گفت: از طریق مولد سازی و فروش اموال مازاد، منابع لازم جهت اتمام پروژه های نیمه تمام دستگاه ها تامین شود. 

وی با بیان اینکه احکام اعضای ستاد انتخابات چهاردهم دوره ریاست جمهوری در استان اعطا و مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات در حال آماده سازی است، اظهار کرد: بروزرسانی زیر ساخت ها برای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان در حال انجام است و دستگاههای اجرای حسب تکالیف قانونی خود،موظف به همکاری با متولیان برگزاری انتخابات هستند. 

معتمدیان با بیان اینکه امیدآفرینی از اولویت های مهم و تاثیر گذار در حضور مردم پای صندوق های رای است، گفت: مولفه های 4 گانه در برگزاری انتخابات 8 تیر ماه مورد توجه قرار گیرد تا شاهد برگزاری انتخاباتی سالم، امن و پر شور باشیم. 

وی با اشاره به معضل آبگرفتگی در منطقه کشتارگاه ارومیه بدنبال بارش نزولات آسمانی طی چند روز گذشته افزود: بخشی از خسارات ناشی از این سیلاب به خانوارها واریز شده است که تامین مابقی خسارات ناشی از آسیب به لوازم خانگی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: دستگاه های متولی نسبت به رفع مشکلات در حوزه کانال های آب در معابر شهری و جمع آوری آبهای سطحی اقدامات لازم را انجام دهند، تا شاهد اتفاقات اینچنینی نباشیم. 

معتمدیان با اشاره به تکمیل و بهره برداری از کانال 4.5 کیلومتری بادین آباد و فاز دوم انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه به عنوان آخرین پروژه سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه افزود: این پروژه مقرر بود 10 خرداد با حضور آیت الله رییسی به بهره برداری برسد که متاسفانه شهادت رییس جمهور اتفاق افتاد اما این پروژه طبق وعده داده شده تا پایان خرداد ماه به بهره برداری می رسد.

وی اجرای پروژه های نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه از جمله تغییر الگوی کشت و استفاده از سیسیتم های نوین آبیاری را یادآور شد و افزود: در این زمنیه وزارت جهاد کشاورزی باید اهتمام ویژه ای داشته باشد تا شاهد اجرای برنامه های نرم افزاری در روند احیای دریاچه ارومیه باشیم . 

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به تاثیر بارش های اخیر، مدیریت منابع آبی، رهاسازی آب سدها و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز در بهبود وضعیت دریاچه نیز اشاره کرد و گفت: یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب حقابه در سال آبی جاری برای دریاچه ارومیه پیش بینی شده بود که با برنامه ریزی های انجام شده و مدیریت منابع آبی، تاکنون بیش از یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه هدایت شده است.

معتمدیان با اشاره به احیای تالاب های اقماری دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم اظهار کرد: با مدیریت آبهای رهاسازی شده از سدها، و تامین حق آبه لازم تالاب های اقماری دریاچه ارومیه احیا شده و 85 میلیون مترمکعب آب به تالاب ها رهاسازی شده است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر اهتمام ویژه برای اتمام پروژه های نیمه تمام در استان، تصریح کرد: در کنار اهتمام جدی برای اتمام پروژه ها، پروژه هایی که در این مدت افتتاح می شود باید همان روز نیز به بهره برداری رسیده و خدمات لازم را به مردم ارایه دهند. 

وی همچنین با اشاره به تکمیل و بازسازی آخرین واحدهای آسیب دیده از زلزله شهرستان خوی در سریع ترین زمان ممکن، اظهارکرد: با تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز تکمیل واحدهای احداثی زلزله شهرستان خوی بزودی شاهد اتمام احداث تمامی واحدهای تخریبی خواهیم بود.
 

پایان خبر دانش نامه

اقدامات دولت مردمی سیزدهم شفاف و دقیق اطلاع رسانی و تبیین شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامات دولت مردمی سیزدهم شفاف و دقیق اطلاع رسانی و تبیین شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامات دولت مردمی سیزدهم شفاف و دقیق اطلاع رسانی و تبیین شود"، کلیک کنید.