از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش وبش موحد با یزدانی و تقدیر از نصیری+عکس و فیلم

برگزاری جشن سده المپیک؛

از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش وبش موحد با یزدانی و تقدیر از نصیری عکس و فیلم

جشن سده المپیک با حضور قهرمانان ایران برگزار شد و رونمایی از صدای جهان پهلوان تختی اتفاق بزرگ این جشن بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری دانش نامه، مراسم جشن سده المپیک از ساعت 10:15 در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در این مراسم کیومرث هاشمی وزیر ورزش، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک، جمعی از روسای ورزشی شامل مهدی تاج، علیرضا دبیر، وحید مرادی و… به همراه جمعی از قهرمانان المپیکی،(عبدالله موحد، منصور برزگر، حسین رضازاده، یوسف کرمی، بهداد سلیمی، احسان حدادی، کیانوش رستمی، حسن یزدانی و …) تا ساعت 13:15 برگزار شد.

*شروع این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی ایران بود.

*این مراسم با حضور برادر و برادرزاده غلامرضا تختی برگزار شد. 

*در این مراسم بهروز رضوی به عنوان مجری حضور داشت. 

*در این مراسم برای نخستین بار از صدای مرحوم غلامرضا تختی رونمایی شد.

*شاهرخ شهبازی بدل غلامرضا تختی در این مراسم حضور یافت.

*اشکال و اختلال فنی صدا و تصویر باعث وقفه در اجرای مراسم شد. به موجب این اختلال، مرشد خوانی و اجرای حرکات باستانی و زورخانه ای جایگزین مراسم اصلی گشت تا حل این مشکل شد.

*پس از رفع این مشکل، ویدیویی از ایران و قهرمانان المپیکی پخش شد.

*در ادامه این مراسم ویدیوهایی به منظور تقدیر از عبدالله موحد، محمد نصیری شد. 

*خوش و بش عبدالله موحد اسطوره کشتی ایران با حسن یزدانی دارنده 9 مدال جهانی و المپیک کشتی جالب توجه بود. 

*نصیری در هنگام تقدیر خاطره ای جالب از دوران کودکی خود و همچنین رفاقت با محمد فنایی گفت و اظهار کرد: سالیان قبل من در پرورشگاه بزرگ شدم، خانمی بود به نام بهار و ملک الشعرای بهار که به ورزش علاقمند بود. او اولین بار به من میل وزنه برداری را داد. ما از شاخه درخت بالا می رفتیم و شاخه های بزرگ را جدا می کردیم و با راهنمایی خانم بهار آجرهای چهارگوشی که آنجا زیاد بود را از طریق شاخه درخت تبدیل به وسیله ای مثل هالتر می کردیم. او اولین نفری بود که باعث شد بتوانم وزنه بزنم.

*در بخش دیگری از این مراسم از خانواده شهید حبیبی دعوت و تجلیل به عمل آمد.

*در بخش انتهایی این مراسم از پهلوانان و قهرمانان المپیکی تقدیر به عمل آمد و به آنها کتابی مصور از تاریخ المپیک اهدا شد.

*در این مراسم از حدود 40 قهرمان المپیکی تجلیل شد.

برگزاری جشن سده المپیک| از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش و بش عبدالله موحد با حسن یزدانی و تقدیر از محمد نصیری عکس و فیلم

برگزاری جشن سده المپیک| از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش و بش عبدالله موحد با حسن یزدانی و تقدیر از محمد نصیری عکس و فیلم

از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش وبش موحد با یزدانی و تقدیر از نصیری عکس و فیلم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش وبش موحد با یزدانی و تقدیر از نصیری+عکس و فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از پخش صدای جهان پهلوان تختی تا خوش وبش موحد با یزدانی و تقدیر از نصیری+عکس و فیلم"، کلیک کنید.