آخرین خاندان سلطنتی/ زندگی محمدرضا پهلوی به سریال تبدیل می شود

آخرین خاندان سلطنتی/ زندگی محمدرضا پهلوی به سریال تبدیل می شود

به گزارش خبرگزاری دانش نامه، نام این سریال «آخرین شاه» است و چهار دهه از حکومت پهلوی را در برمی گیرد، از دوران جنگ جهانی دوم که محمدرضا شاه جوان به سلطنت رسید تا سال1979 که با انقلاب اسلامی حکومت او پایان یافت و همین طور سفارت آمریکا در تهران تسخیر شد.

دنیای تصویر نوشت:این سریال توسط موری رزمارین و کمپانی او «رندام اکسس مدیا» ساخته می شود. در داستان به زندگی محمدرضا پلهوی و همسر سوم او، فرح پهلوی نیز که او را با ژاکلین کندی از جنبه پیشرو بودن و علاقه به هنرهای مدرن و حقوق زنان مقایسه می کنند، خواهد پرداخت. محمدرضا پهلوی سال 1959 با فرح ازدواج کرد. و فرح دیبا لباس عروسی بر تن داشت که طراحش ایو سان لوران بود. و با مروارید و نخ های نقره تزیین شده بود.

ساخت این سریال مصادف شده با نقش اخیر ایران در ژیوپلیتیک این روزها. رزمارین فیلمنامه «“The Dimona Affair» را هم نوشته که موضوعش افشاگر برنامه هسته ی اسراییل، مردخای وانونو است و فرد شپیسی کارگردانی می کند. رزمارین پیشتر یک روزنامه نگار تحقیقاتی برای برنامه هایی مانند «شصت دقیقه» ، «20/20» محصول شبکه ای بی سی بود. نخستین تجربه سینمایی او ساخت مستندی بلند با موضوع تنش اعراب و اسراییل با نام «خون و اشک ها: تنش اعراب-اسراییل» است.

22057

آخرین خاندان سلطنتی/ زندگی محمدرضا پهلوی به سریال تبدیل می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین خاندان سلطنتی/ زندگی محمدرضا پهلوی به سریال تبدیل می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین خاندان سلطنتی/ زندگی محمدرضا پهلوی به سریال تبدیل می شود"، کلیک کنید.