آب در سد کرخه از تراز نیروگاهی فراتر رفت

آفتاب نیوز :

شاپور رجایی  ضمن اشاره آخرین وضعیت سد کرخه در جنوب غرب کشور اظهار داشت: با بارندگی های نوروزی تراز سد کرخه به 191.5 متر رسید.

رییس حوضه آبریز کرخه گفت: با توجه به افزایش تراز، هم اکنون سد کرخه از تراز نیروگاهی عبور کرده است.

وی افزود: در مجموع طی سامانه های بارشی از 27 اسفند تا 12 فروردین 510 میلیون متر مکعب آب به سد کرخه رسیده که 40 درصد کل آورد در 7 ماه گذشته است.

رجایی تاکید کرد: بارندگی علاوه بر افزایش ذخیره سد ها به دلیل واقع شدن در پایاب سد سبب شد تا نیاز به رهاسازی آب برای کشت کشاورزان 250 میلیون متر مکعب کاهش داشته باشد و به معنای دیگر از خروجی 250 میلیون متر مکعب آب از سد جلوگیری شود.

رییس حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب بیان کرد: در مجموع سامانه بارشی سد به بهبود 760 میلیون متر مکعبی در سد کرخه ختم شد و با توجه به عبور از تراز نیروگاهی امکان کسب انرژی از حدود 300 میلیون متر مکعب آب نیز فراهم است.

رجایی با اشاره به رهاسازی آب و مدیریت سیلاب اخیر بیان کرد: سد ها در مدیریت سیلاب به نحوی عمل کردند خسارت در پایین دست به حداقل برسد و میزان رهاسازی با ظرفیت رودخانه متناسب باشد.

این مقام مسیول گفت: در پایین دست حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب در ایران خسارت سیلاب با توجه به مدیریت بهره برداری از ابزار های مدیریت منابع آب به حداقل رسید.

رجایی بیان کرد: با توجه به رویکرد مثبت ایران در حوزه دیپلماسی منابع آب مدیریت سیلاب در حوضه های مشترک با کشور عراق به نحوی انجام شد که خسارت در روستا های پایین دست این کشور نیز به حداقل برسد.

آب در سد کرخه از تراز نیروگاهی فراتر رفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آب در سد کرخه از تراز نیروگاهی فراتر رفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آب در سد کرخه از تراز نیروگاهی فراتر رفت"، کلیک کنید.